Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

MSP Sakarya İl Teşkilatı İstişare toplantısında buluştu

Merkez Sağ Parti (MSP) Sakarya İl Başkanlığı istişare toplantısında konuşan Genel Başkan Halil İbrahim Şahinler “Cumhur ve Millet İttifaklarına eşit mesafedeyiz. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayımız Prof. Dr. Tansu Çiller’dir” dedi.

SİYASET
MSP Sakarya İl Teşkilatı İstişare toplantısında buluştu

MSP İl Teşkilat yönetimi ve parti üyeleri Sakarya İl Başkanlığı İstişare Toplantısında bir araya geldi. Orhan Gazi Kültür Merkezinde İl Başkanı Sadık Caner’in

ev sahipliğinde gerçekleşen Merkez Sağ Parti Sakarya İl Başkanlığı İstişare toplantısına; MSP Genel Başkanı Halil İbrahim Şahinler ve GİK Üyeleri  Sedat Atmaca, Atilla Uludağ ve Sibel Yaşar, Adapazarı İlçe Başkanı Saim Kaymas, Erenler İlçe Başkanı: Osman Palazlı, Kaynarca İlçe Başkanı Zühtü Güre, Serdivan İlçe Başkanı Erhan Köse, Arifiye ilçe Başkanı Adem Adıyaman, Düzce İl Başkanı Yılmaz Kanık, Düzce Merkez İlçe Başkanı: İlyas Mercan, Kocaeli İl Başkanı Tunç Çalışkan, Gebze ilçe Başkanı: Erdoğan Çoban, Dilovası İlçe Başkanı Beşir Seven, Yalova İl Başkanı Ali Acar, Yalova Merkez İlçe Başkanı Osman Engin ve Çiftlik İlçe Başkanı Abdurrahim Gül ile partililer katıldı.

Merkez Sağ’ın gerçek sahibiyiz

Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın okunması ardından başlaya programın açılış konuşmasını MSP Adapazarı İlçe Başkanı Saim Kaymas “Toplumun nefes alması için, liyakatli kadrolar ile gençlerimize, yarınlarımıza umut olmak için yola çıktık. Hakkedenin hak ettiği, alın terinin zayi olmadığı bir düzen için çalışacağız. Toplumun ayrışmaya, bölünmeye, çatışmaya değil kardeşliğe, birliğe beraberliğe ihtiyacı vardır. Gençlerin konuşmaya, konuştuklarının dinlenmeye ve değer görmeye ihtiyacı var. Hoşgörü için, sevgi için, barış için, huzur için, demokratik, özgür, müreffeh bir Türkiye için çalışıyoruz. Merkez sağın gerçek sahibi biziz ve bugün bu meşaleyi Sakarya dan yakmış bulunmaktayız” dedi.

Tansu Çiller siyasete geri dönecek

İlçe Başkanı Kaymaz ardından söz alan Düzce İlçe Başkanı İlyas Mercan partisini anlatan kendi yazdığı şiiri okudu. Alkışlarla sona eren şiir ardından kürsüye gelen Kocaeli İl Başkanı Tuna Çalışkan ise konuşmasında eski Başbakan Tansu Çiller’in yeniden aktif siyaset hayatına başlayacak olmasından dolayı mutluluğunu dile getierek ; “ Ben Babamdan dinlediğim Adnan Menderesin hayatı ile büyüdüm. Benim masallarım olmuştu artık. İpe sapa gelmez sebepler nedeniyle şadete koştu. 20 yıldır merkez sağ yok. Ancak artık Merkez Sağ Parti kuruldu. Manevi Annem bildiğim Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller siyasete yeniden geri dönecek “diye konuştu.

Bu kutlu yol milletimize ve ülkemize hayırlı olsun

İl Başkanı Sadık Caner ise konuşmasında, “Memleketimizin her köşesinde büyük bir beklenti ve yeni bir umut ışığı ihtiyacı vardı. Bu nedenle, Öncelikle merkezimize aldığımız liyakat esasıyla çıktığımız bu kutlu yol, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Amacımız; Eşitlikçi , özgürlükçü , adil ve sürdürülebilir çözümler üreterek, milletimizin ve devletimizin bekası için çalışmaktır. Türkiye bugün, sosyal çözülme, siyasi çatışma ve gerilim, ekonomik buhran ve belirsizliklerin yaşandığı çok kritik bir süreçten geçmektedir. Milletimiz son zamanlarda ağır ekonomik sıkıntılar yaşamakta ve bu sorunların çözümünü beklemektedir. Bu sorunların çözümü Merkez Sağ Parti de mevcuttur. İnsanlarımız , huzursuzluk ve kuşkunun egemen olduğu çok ciddi tehlikelerle karşı karşıya bırakılmıştır. Toplumun refahını yeniden inşa etmek için buradayız. Gençlerimizin ümitsizliğe kapılarak ülkesinden ayrılmayı düşlenecek konuma gelmiştir. Türkiye sevdalısı gençlerimiz ile ortak payda da buluşup, milli değerler etrafında kenetlenmekte kararlıyız. Ülkemizin ve milletimizin sürüklendiği açmaz karşısında sağduyu rehberliğinde ortak akılla, ülkemiz için geliyoruz. Katılımcı demokrasi anlayışının yerleşmesi için, farklı inanç ve görüşlere sahip kişileri bir araya getirerek tek bir amaç uğruna çalışmaktayız. Birlikte yürüdüğümüz Gönültaşlarım, lider ülke Türkiye ancak böylesi elbirliği ve güç birliği ile gerçekleşebilir. Ülkemiz ehven-i şer e mahkum edilmeyecek kadar büyük bir devlettir. Maalesef ki devletimiz şu an kaht -ı rical durumundadır. Bunun için de merkezimize aldığımız önce liyakat olmuştur. Türkiye sevdalısı olan herkesin “Türk Milleti” ortak paydasında buluşacağımıza inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, davetimize icabet eden tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Merkez Sağ çatısı altında toplanalım

MSP Genel İdare Kurulu (GİK) Üyeleri Atilla Uludağ ve Sibel Yaşar’ın sırası ile birer selamlama konuşması yaptığı istişare toplantısında Genel Başkan Halil İbrahim Şahinler, partisinin kuruluş amacı ve çalışmalarına yönelik partililere bilgiler verdi. MSP Genel Başkanı Şahinler konuşmasında, “Bilinçli ve riyakatli kadrolar ile yola çıktık. Merkez Sağ Partimiz 1 Kasım 2022 tarihinde kurduk. Diğer siyasi partiler arasında yerimizi aldık. 12 günlük bir siyasi parti olabiliriz fakat 2 ay dolmadan kongrelerimizi tamamlayarak 2023 te gerçekleşecek seçime katılacağız. Biz Cumhur İttifakına yada Milet İttifakında değiliz. Her iki ittifaka da eşit mesafedeyiz. Tüm legal partilere eşit mesafedeyiz. Bizim Cumhurbaşkanı adayımız bellidir. Adayımız eski Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller’dir. Merkez Sağ mensubu seçmenlerimiz farklı partilerdeler. Haydi şimdi gelin Merkez Sağ çatısı altında toplanalım” diye söyledi.

İttifaktan çok koalisyon olur

Genel Başkan Halil İbrahim Şahinler, konuşmasında, Parlamenter ve Başkanlık sistemlerinin artı ve eksilerinin olduğuna dikkat çekerek; “ 2023 yılında gerçekleşecek seçimlerde diyelim ki Millet ittifakı kazandı. Parlamenter sistem hayata geçmesi için en az 4 yıla ihtiyacı olacak. 6 bilemediniz 7’li masada farklı görüşler var. Bu ittifaktan çok koalisyon olur. Ülkemiz geçmişine bakıldığında 19 ayı geçen koalisyon yok. Başkanlık sistemi de katı bir sitemdir. Bu sebeple içine senatoyu da katarak her iki sisteminde iyi taraflarını alan bir sistem ülkemizi refah seviyesine yükseltecektir” diye konuştu.

Parti Rozetlerini taktı

İstişare toplantısı Genel Başkan Halil İbrahim Şahinler’in İl Başkanı Sadık Caner ve Adapazarı İlçe Başkanı Saim Kaymas ve diğer İlçe Başkanlarına rozet taktimi ardından günün anısına çekilen fotoğraf ile sona erdi.      

Meşaleyi Genel Başkan Şahiner’e takdim etti

Merkez Sağ Partisi Sakarya İl Teşkilatı adına GİK Üyesi Sedat Atmaca, iktidara yürüyüş meşalesini  genel Başkan Halil İbrahim Şahinler’e takdim etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 6 =