Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

MHP iktidarında hizmet ayırımı yapmayacağız

SİYASET
MHP iktidarında hizmet ayırımı yapmayacağız

Gece günüz yağmur çamur dinlemeden çalışmalarını aralıksız sürdüren MHP Sakarya Milletvekili Adayı Orhan Ünver; Geyve’nin Eşme, Doğantepe ve Burhaniye Mahallesinin vatandaşlarıyla kahve sohbetine katıldı.

Sakarya’nın tüm köyleri gibi eskiden köy olan ve birçok hakları elinden alınan Geyve İlçesine bağlı Eşme, Doğantepe ve Burhaniye Mahallesi halkıyla akşam saatlerinde kahve sohbetine katılan MHP Sakarya Milletvekili Adayı Orhan Ünver MHP iktidarında hiçbir hizmet ayırımı yapmayacaklarına vurgu yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Orhan Ünver, partisinin Geyve İlçe Başkanı Tahsin Kolat, Geyve Belediye Başkan Adayı Mehmet Kır ve beraberindeki partililer ile birlikte akşam saatlerinde mahalle programına katıldı.

ÜNVER: “Köyken mahalle olan, yerleri eski statülerine kavuşturacağız”
Şuan ki Mevcut iktidar partisinin çıkardığı Büyükşehir yasası ile Sakarya, özellikle ilçe ve köylerin birçok hakkını kaybettiğini dile getiren Orhan Ünver, “MHP iktidarında, bizim çıkartacağımız Büyükşehir yasası ile ilçe ve bağlı bulundukları mahalleleri rahata kavuşturacağız. Kapanan beldeleri tekrar açıp, daha önce köy olan mahallerimizi, eskiden yararlandıkları tüm haklarını geri kazandıracağız.” dedi.

Orhan ÜNVER: “Merkezdeki mahalleler, neyse köylerimizde aynı olacak”
Diğer ilçe ve mahallelerdeki gibi Geyve’nin Eşme, Doğantepe ve Burhaniye’deki vatandaşların, Sakarya merkezindeki ilçeler ve mahallelerin ödediği su parasının aynı olmasına dikkat çeken Ünver; “Şehir merkezine gelen hizmet, maalesef köylerimize gelmiyor. Fakat aynı su parası alınıyor. Bu adaletsizlikten başka bir şey değil. Biz iktidara geldiğimiz zaman, bu ayrımcılığı kesinlikle ortadan kaldıracağız. Merkezdeki mahalleye ne hizmet geliyorsa, aynı hizmeti köylerimize de sağlayacağız” diye konuştu.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz