Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Mayıs ayı trafik blançosu açıklandı

249 trafik kazasında 176 kişi yaralandı

ASAYİŞ
Mayıs ayı trafik blançosu açıklandı

249 trafik kazasında 176 kişi yaralandı

Sakarya’da mayıs ayı içerisinde meydana gelen toplam 249 trafik kazasında 176 kişi yaralandı. Yapılan denetimlerde ise 547 araç trafikten men edildi. 
  Sakarya Valiliği, mayıs ayı trafik bilançosunu açıkladı. Sakarya’da trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri tarafından mayıs ayı içerisinde yapılan trafik denetimlerinde 26 bin 854 araç kontrol edildi. Denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 547 araç trafikten men edilirken, 61 sürücünün de ehliyetine el konuldu.
  Mayıs ayı içerisinde 135 maddi hasarlı, 114 yaralamalı olmak üzere, meydana gelen toplam 249 trafik kazasında 176 kişi yaralandı.
  Açıklamanın sonunda “Trafik kazalarının azaltılması için, sürücü ve vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz