Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Mavi Balonlu Diyabet Günü Etkinliği

Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğünce 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında diyabet hastalığına dikkat çekmek ve diyabet farkındalığını artırmak için etkinlik düzenlendi.

İLÇELER
Mavi Balonlu Diyabet Günü Etkinliği

Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi (SHM) önünde gerçekleştirilen etkinlikte; sağlık personeli tarafından mavi balonlarla “diyabet için birleşmeyi ve bir araya gelmeyi” temsil eden mavi halka oluşturuldu.  Uluslararası Diyabet Federasyonu tarafından belirlenen mavi halka simgesi ile halkanın hayatı ve sağlığı, mavi rengin ise gökyüzü altında birleşen insanları temsil ettiği ifade edildi. Sağlık personelinin mavi balonlarla oluşturduğu mavi halka ile yanlış beslenme, şişmanlık, hipertansiyon ve hareketsiz hayat şekli gibi birçok nedene bağlı olarak artan kronik hastalıklardan biri olan diyabete dikkat çekildi.

Gerçekleştirilen aktivite sırasında kısa bir konuşma yapan İlçe Sağlık Müdürü Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Ömer Balcı da; “Halk arasında şeker hastalığı olarak da bilinen diyabetin görülme sıklığının her geçen gün arttığını belirterek; düzenli fiziksel aktivite, sağlıklı ve dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam ortamlarının  teşvik edilerek hastalığa yakalanma riskinin büyük oranda önlenebileceğini söyledi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 6 =