Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kütüphane ve Kitap Kafe Açılıyor

31 Mart Salı günü hizmete giriyor

GÜNCEL
Kütüphane ve Kitap Kafe Açılıyor

31 Mart Salı günü hizmete giriyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışmalarının tamamlandığı Faik Baysal Kütüphanesi ve Kitap Kafe’nin 31 Mart Salı günü açılışının gerçekleştirileceğini açıklayan Başkan Toçoğlu, “Faik Baysal Kütüphanesi ve Kitap Kafe şehir estetiğine olumlu katkılar sunmanın yanı sıra, şehrimiz yeni entelektüellerinin yetişeceği merkezler olma özelliği taşıyacak. Sakarya’ya hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yenileme çalışmalarının tamamlandığı Faik Baysal Kütüphanesi’nin 31 Mart Salı günü açılışının gerçekleştirileceğini açıkladı. Daha önce İl Özel İdaresi’ne ait kütüphanenin Büyükşehir Belediyesi’ne devri gerçekleştirilmiş, mevcut binada yenileme çalışmaları başlatılmıştı. Dış cephesinde özel bir tasarımın hayata geçirildiği kütüphanede çalışmalar kısa süre önce tamamlanmış, yeni merkeze gerçekleştirilen anket sonrası Faik Baysal Kütüphanesi adı verilmişti.

Şehir Estetiğine Katkı
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yenileme çalışmalarımızın tamamlandığı Faik Baysal Kütüphanesi kısa süre önce hemşerilerimize hizmet sunmaya başladı. İnşallah 31 Mart Salı günü gerçekleştireceğimiz program ile kütüphanemizin resmi açılışını da gerçekleştireceğiz. Faik Baysal Kütüphanesi şehir estetiğine olumlu bir katkı sunmasının yanı sıra, şehrimiz yeni entelektüellerinin yetişeceği bir merkez olma özelliği de taşıyacak” diye konuştu.

Kitap Kafede Buluşalım
Kütüphanede bilimsel, felsefi ve edebi okumalara katkı sağlayacak zengin kaynaklara rahatlıkla ulaşılabileceğini de kaydeden Başkan Toçoğlu, “Faik Baysal Kütüphanesi 7’den 70’e tüm hemşerilerimizin bilgi ve birikimlerine olumlu katkılar sunacak. Yeni merkezimizde bulunan kitap kafe de entelektüel buluşmalara ev sahipliği yapacak. Böylelikle şehrimizin kültür sanat hayatına da önemli bir hizmet kazandırmış oluyoruz. Faik Baysal Kütüphanesi ve kitap kafe şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Anadolu Kültür Sanat Başkenti
Sakarya’da kültür sanata yönelik önemli bir hizmeti daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Zeki Toçoğlu, açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı; “Son dönemde hayata geçirdiğimiz projelerle ‘Anadolu Kültür Sanat Başkenti’ hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Hamdolsun bugün kültür sanat hayatı canlı bir Sakarya var. Gerek hayata geçirdiğimiz dönüşüm çalışmaları gerekse de her dönem düzenlediğimiz etkinlik takvimleri ile bu konuda önemli bir boşluğu dolduruyoruz.”

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 8 =