Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Koalisyon gemilerini yaktı!

SİYASET
Koalisyon gemilerini yaktı!

7 Haziran seçimlerinden sonra CHP ile koalisyon görüşmelerine başlayan AK Parti’de nefesler tutuldu CHP ile koalisyon yapılıp yapılmayacağı beklenmeye başlandı.
  

CHP’li kurmayların Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu hakkındaki söylemlerini yumuşatması “koalisyon kuruluyor mu?” yorumlarını güçlendirmişti.
  

HALUK KOÇ: BAŞBAKANIMIZ…
   AK Parti ile CHP heyetleri arasında gerçekleştirilen son koalisyon görüşmesi sonrası açıklamada Bulunan CHP sözcüsü Haluk Koç, “Biz sorumluluğumuzu yerine getirdik. Bundan sonrası Başbakanımızın alacağı karara bağlı” diye konuşarak kamuoyunu ve özellikle CHPliler’i şaşırtmıştı. Haluk Koç’un açıklamasında Ahmet Davutoğlu’ndan bahsederken “Başbakanımız” demesi “koalisyon kurulacak galiba” yorumlarını da beraberinde getirmişti.

ENGİN ÖZKOÇ: YALANCISINIZ!

   CHP Sözcüsü Haluk Koç ve partinin diğer üst düzey isimlerinin söylemlerini dikkatli seçmesinin ardından CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un geçtiğimiz günlerde attığı tweetler gündemi bir anda değiştirdi!

   Özkoç’un attığı tweetlerden sonra koalisyon ihtimalinin tamamen ortadan kalktığı veya başından beri aslında CHP’nin koalisyonu istemediği yorumlarına yol açtı.

   CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç tweetlerinde çok sert bir üslupla hükümeti eleştirirken “Yalancılıkla” suçladı.

   PAZARTESİ BİR ARAYA GELİYORLAR

   Öte yandan Başbakan Davutoğlu ile CHP lideri Kılıçdaroğlu, koalisyon hükümeti görüşmeleri için Pazartesi günü bir araya gelecek. Kılıçdaroğlu'nun görüşmede 5 temel sorun hakkında çözüm önerileri sunacağı belirtildi.

   İŞTE ÖZKOÇ’UN O TWEETLERİ

   Millet iradesi dediniz 13 yıl yönettiniz, Millet uzlaşın dedi Ülkeyi kana boğdunuz. Yalancısınız!

   Esad, Esed oldu. IŞİD, DAEŞ oldu. PKK, Kandil oldu. Öcalan, İmralı oldu. Kandırdığınızı sanıyorsunuz. Yalancısınız!

   Hani analar ağlamayacaktı, kan akmayacaktı. 13 yıl uyuttunuz... Yalancısınız!

   32 kişi öldü, istihbarat sağırdı...2 günde, 1050 kişi yakaladınız. Yalancısınız!

(adatavir)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz