Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Karadeniz’e Atıksu Karışmayacak

GÜNCEL
Karadeniz’e Atıksu Karışmayacak

Karasu Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Toçoğlu; "İlçenin tüm atıksuları inşası süren tesislerimize ulaşacak ve en ileri arıtmanın ardından doğal ortama deşarj edilecek. İlçemizin doğal güzellikleri, sahilleri ve Karadeniz korunacak. Yaklaşık 16 milyonluk yatırımımız sayesinde Karasu’dan Karadeniz’e atıksu karışmayacak."

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu Yeni Mahalle bölgesinde devam eden Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmalarını inceledi. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’ten projenin geldiği son durum hakkında bilgi alan Toçoğlu, "Her fırsatta hedefimizin sağlam ve sorunsuz altyapı olduğunu belirtiyoruz. Hamdolsun bu inançla da projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Son dönemde başlattığımız çalışmalar kapsamında Karasu ilçemize atıksu arıtma tesisi kazandırıyoruz. Yaklaşık 32 bin metrekare alan üzerinde son derece modern ve en ileri teknolojiye sahip bir tesis inşa ediyoruz" diye konuştu.

16 Milyonluk Yatırım
İlçenin tüm atıksularının inşası süren tesiste toplanacağını da açıklamalarına ekleyen Başkan Toçoğlu, "Atıksu Arıtma Tesisi, Karasu’nun altyapısı ile tam entegre olacak. İlçenin tüm atıksuları inşası süren tesislerimize ulaşacak ve en ileri arıtmanın ardından doğal ortama deşarj edilecek. Yaklaşık 16 milyonluk yatırımımız sayesinde Karasu’dan Karadeniz’e atıksu karışmayacak. İlçemizin doğal güzellikleri, sahilleri ve Karadeniz korunacak. Mavi bayrak hedefinde önemli bir yer tutan yatırımımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 2 =