Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

“Kadına karşı pozitif ayrımcıyız”

Hacıeyüpoğlu,İl Kadın Kolları toplantısına katıldı

GÜNCEL
“Kadına karşı pozitif ayrımcıyız”

Hacıeyüpoğlu,İl Kadın Kolları toplantısına katıldı

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Recep Hacıeyüpoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve üyeler ile bir araya geldi.

“MANEVİ BİR MEKTEP”

Avukat Recep Hacıeyüpoğlu "Milletvekili Aday Adayı olarak tüm teşkilat kademelerini ziyaret ettiğini, Sivil Toplum Kuruluşları ile görüşerek istişarelerde bulunduğunu ve vatandaşlarla bir araya gelerek beklentilerini aldığını dile getirdi. Kadın Kolları mensuplarına yönelik konuşan Hacıeyüpoğlu, ailenin öneminden bahsederek, 'Toplumun en önemli yapı taşı ailedir. Aile toplumu oluşturan nüvenin en yalın hali, topluma ruhunu katan manevi bir mektep gibidir.

“ÖNEMLİ MESAFELER”

Bugün ahlaklı, gelişmiş, sosyal, eşitliği önceleyen bireyler yetiştirmenin hakiki yeri ailedir. Böylesine önemli bir kurum olan ailenin merkezinde ise kadın yer almaktadır. Kadının toplumda durduğu yer, temas ettiği noktalar ve değeri; insanlık için hayati bir önem arz etmektedir. Bunun için AK Parti iktidarının ısrarla üzerinde durduğu şeylerden birisi de aile yapısının güçlendirilmesidir. AK Parti iktidarı ailenin güçlendirilmesi politikasının merkezine kadını almış, başta pozitif ayrımcılık olmak üzere kadınlarımıza birçok hak tanımış ve özgürlükler anlamında önemli mesafeler kat etmiştir' dedi.

“TEDBİRLER ALINDI”

Hacıeyüpoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “AK Parti, iktidarı döneminde kadına yönelik uygulanan şiddeti önlemeye yönelik tedbirler almayı tek başına yeterli görmemiş, bu şiddeti besleyen unsurları da kökünden kazımak için kapsamlı bir çalışmayı hayata geçirmiştir. AK Parti, kadını merkezine yerleştirdiği ailenin; toplum için önemini bilen ve bu önemden dolayı da kadına pozitif ayrımcılığı sonuna kadar bir hak gören bir partidir. Ben tüm kadınlarımızın bu vesile ile 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu da, Milletvekili Aday Adayı Recep Hacıeyüpoğlu'na teşekkür ederek süreçte başarılar diledi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz