Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Fatih Akgün oldu

İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi Pazar günü Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

SİYASET
İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Fatih Akgün oldu

Yapılan kongrede Selçuk Kılıçaslan'ın yerine İl Başkanlığı görevine seçime tek liste ile katılan Fatih Akgün geldi.
İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı 3. Olağan Genel Kurulu yoğun katılımla gerçekleşti.

Salonun tamamının dolduğu kongrede Fatih Akgün tek listeyle seçime girdi. Tek aday olarak gidilen kongrede 441 oy alan Fatih Akgün İYİ Parti Sakarya İl Başkanı seçildi
Adapazarı Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen kongrede Fatih Akgün tek liste ile İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı'na seçildi.
Kongreye Sakarya Milletvekili ve İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, İYİ Parti Sakarya İl Başkan Adayı Fatih Akgün, İYİ Parti İlçe Başkanları, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Bolu İl Başkanı, Ahmet Örnekbaş, Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindik, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Hidayet Kaya, Demokrat Parti İl Başkanı Zafer Adalet, DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, BTP İl Başkanı Mehmet Sağlam, Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, Milli Yol Partisi İl Başkanı Soner Ekşi, STK temsilcileri, Oda Başkanları katıldı.

Açılış konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Genel Başkan Meral Akşener'in mesajını İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Arzu Göksun Akçalışkan okudu.

‘’Her şey bir inançla başladı’’

İl Başkan Adayı Fatih Akgün, kongrede yaptığı konuşmada: ‘’Aslında bugün için konuşmama böyle başlamayacaktım. Ancak bugün sizleri burada böyle görünce anladım ki benim ismimin hiçbir kıymeti yok. Siz olmazsanız hiçbir şeyin anlamı yok. Birileri iyi dinlesin bu salonu gördükten sonra Sakarya da uyku olmayacak. Görünen o ki biz çalışmaktan onlarında korkudan gözlerine uyku girmeyecek. Herkesi selamlıyorum. Herkes yanındakinin gözüne baksın. Ben buradakilerin gözünde cesaret, samimiyet, sevgi, merhamet, umut ve inanç görüyorum. Buradaki herkes hiç bir çıkar gözetmeden çoluğun çocuğunuzun vaktinden ayırıp bu harekete can verdi. Bizi başkalarından ayıran en önemli şey budur. Geçmişi hatırlayalım. Her şey bir inançla başladı. Sımsıkı tutundum hayallerinize. Hep güçlükler çıkarttılar, durmadık. Korkutmak istediler korkmadık. İftiralar attılar yılmadık. Hepimiz aynı şeye inandık. Bu ülkenin geleceği, demokrasisi için tüm değerlerimiz için buradayız. Başarmaktan başka şansı olmayan insanlarız. Sakarya'da da mutlaka kazanacağız. Biz sadece il başkanlığına değil tarihin en önemli seçimine bir milletin kaderinin değişmesine, hiç evladın yatağa aç girmediği bir ülkeye talibiz. Unutulmamalıdır ki iktidar olmak son değil başlangıç olacak. Her şey oradan sonra başlayacak. Demokrasi, eğitim, sağlık ve adalette eşitlik sağlayacağız. Türk milleti Türk kimliğini yeniden kıymetli ve itibar sahibi yapacağız. Bu milletin kaderi fakirlik değildir. Bu milleti fakir bırakmak ancak bir tercihtir. Genel başkanımız aynı bu yolda kararlı adımlarla yürüyor. Çok büyük paralarımız, koca koca belediyelerimiz, devasa maddi imkânımız, basın gücümüz yok ama. Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Başaracağız, hep birlikte başaracağız" dedi.

‘’2018 Mayısı benim ve ailem için dönüm noktasıydı’’

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, kongredeki konuşmasında: "Bugün çok farklı duygularla ve bu muhteşem teşkilatın il başkanı sıfatıyla son defa huzurlarınızdayım. Birçoğunuzun yakından şahit olduğu üzere il başkanı seçildiğim 2018 Mayısı benim ve ailem için dönüm noktasıydı. Kurucu liderine ve onun memleketi kurtarabilecek yegane insan olduğuna inanmış on binlerce cesur Sakaryalının il başkanı olma sorumluluğunu daha ilk günden omuzlarımda hissetmiştim. Görev sürem boyunca sorumluluk duygum bir gün olsun eksilmedi. Aksine her gün daha da arttı. Bu kritik süreçte kıymetli ilçe başkanlarım ve yönetici arkadaşlarım ile birlikte partimizi hep bir adım ileri taşımak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. İYİ Parti Sakarya teşkilatını hep birlikte parmakla gösterilecek bir parti haline getirdik. Bugün yine bir dönüm noktası içerisindeyiz. Arkama dönüp baktığımda samimiyetini, sıcaklığını, dostluğunu erinden hissettiğim bir teşkilat görüyorum. Ben hepinizi o kadar çok sevdim ki o kadar çok alıştım ki git deseniz de gidemem. Allah da ayırmasın! Aslında kendimi çok kısmetli hissediyorum. Allah bana çok emek verdiğim bu görevi alnımın akıyla teslim etmeyi nasip etti. Ancak her arkadaşım benim kadar nasip değil kısmetli değil. Onlar bu büyük mücadelenin neticelerini göremeden bu fani dünyadan göçüp gittiler. Bugün benim için yeni heyecanların, hedeflerin ve hizmetlerin başladığı bir gün. Büyük emeklerle büyüttüğümüz partimizin iktidar olmasına çok az kaldı. Önümüzdeki ilk seçimde iktidar olacağız. Yıllardır beceriksiz siyasetçilerin elinde oyuncak olan güzel şehrimize hizmet nasıl edilirmiş herkese göstereceğiz. Göreceksiniz hem Sakarya’mızı hem Türkiye’mizi İYİ Parti’nin eserleriyle donatacağız.  Ve adeta Cumhuriyetimizin ilk yıllarında olduğu gibi her alanda sonsuza kadar ayakta kalacak eserler bırakacağız. Şimdi önümüzde çok önemli seçim var. Ülkemizin kader seçiminde önemli görevlerimiz olacak.  Her birimiz şahsi menfaatlerimiz ve hırslarımızdan arınarak hep birlikte çalışarak hep birlikte çalışarak huzurlu mutlu bir Türkiye'ye kavuşacağız" dedi.

‘’Ekrem Başkan sizi seviyoruz, bizden korkma’’

Kongrede konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır: ‘’ Koskoca Sakarya’dan 5 tane billboard verdiler bize. O kadar korkmuşsunuz ki. Ekrem Başkan anlıyoruz bizden korkuyorsunuz da biz sizi seviyoruz yapmayın. O billboardlara ‘Ekrem Başkan sizi seviyoruz, bizden korkma’ yazacağız’’ dedi.

''Hepsinin hesabını soracağız''

Dikbayır ‘’Biz Genel Başkanımızla 2016 yılında bir yola çıktık. Bu yolda başımıza gelmeyen kalmadı. Biz Genel Başkanımızla dolaştık, bu sistemin ülkeye zarar vereceğini görmüştük. Anladık ki biz ya bir yol bulacağız ya bir yol açacağız. Çünkü biz biliyoruz ki cebinde nüfus kağıdı taşıyan her bir vatandaş bu ülkenin sahibidir. Bu ülkeye kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz dedik. Bizlere seçime giremezsin dediler girdik. TBMM’de söz verdiğimiz gibi vatandaşımızın haklarını korumak için soru önergeleri verdik. Komisyonlarda çalıştık. Ancak bu tekliflerinden bir tanesi bile kabul edilmedi. Ben milletvekili olduğum sürece söylemeye devam edeceğim. 2018 seçimlerinde hiç hak etmediğimiz halde bize FETÖ’cü dediler. Biz asgari ücretten vergi alınmasın dedik hayır dediler. Şehit ailelerine TOKİ'den ev verin dedik hayır dediler. Ben ve arkadaşlarım bütün gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Hükümetin yapamadığını seçimde aldığımız belediyeler yapıyor. Bu belediyelerimiz öğrencilere destek oldu. Bizim bu hükümetten kurtulmamız gereken çok neden var. Çözüm süreci yaptılar 793 şehit verdik. Kozmik odamıza girdiler vatan evlatlarımız şehit oldu. Biz savaşta mıyız sizin beceriksizlikleriniz yüzünden neden bizim evlatlarımız öldü? Sert konuşuyorum sonra savcılara gidiyorum. Cenabı Allah bize bunlardan hesap sormayı nasip etsin. Cenabı Allah bize iktidar nasip edecek biz inşallah vatandaşımızın helal oyuyla iktidar olacağız. Sayın genel başkanımızı başbakan yapacağız. Ant olsun şart olsun başaracağız. Yedek akçemize el sürenden, tohum bankasını kapatan dan hesap soracağız. Parasızlıktan üniversiteye gidemeyen evlatlarımıza sahip çıkacağız. Evlatlarımıza sadece okuyun Türkiye Cumhuriyeti arkanızda olacak, kadınlarımıza kalkan eli kıracağız. Bugün şiddete uğrayan kadın sığınma evine gidecek. Kadın niye gidiyor erkek gidecek. Ak parti hükümetinin indirdiği TC tabelalarını yere göğe asacağız. İktidarımız yakın. Sakarya da Katarlılara peşkeş çekilen Tank Palet Fabrikasını elinden alıp TSK’ya teslim edeceğiz. Raylı sistemi Sakarya'ya kavuşturacağız. Sakarya birçok konuda yetim kaldı. Hepsinin hesabını soracağız.  Peşini bırakmayacağız.  EYT çıktıysa bu inanın ki İYİ Parti sayesinde. Asgari ücretten vergi kaldırıldıysa İYİ Parti sayesindedir" Diye ifade etti.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 4 =