Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İstiklal Marşı'nın kabulü kutlandı

Programda duygulu anlar yaşandı

GÜNCEL
İstiklal Marşı'nın kabulü kutlandı

Programda duygulu anlar yaşandı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı, Ahmet Faik Abasıyanık (AFA) Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Ali Dilmen Anadolu Lisesi’nin organize ettiği programa Vali Hüseyin Avni Coş, İl Protokolü, Milli Eğitim Yöneticileri, Gaziler, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Ali Dilmen Anadolu Lisesi Müdürü Kudret Aldemir yaptı. Aldemir’in ardından kürsüye gelen Sakarya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Mehmet Mehdi Ergüzel, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.
P

rogramda daha sonra, Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı, Şair Mehmet Akif’in hayatını konu alan tiyatro gösterisi sunuldu. Duygu yoğunluğunun yaşandığı tiyatro gösterisi, salonu dolduran protokolün ve davetlilerin büyük beğenisini topladı. Halk müziği dinletisinin de yer aldığı “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programının sonunda; Vali Hüseyin Avni Coş, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile davetliler sahneye çıkarak, başarılı program nedeniyle Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik ettiler. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz