Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İstifaya zorlanan Başkan Baykal, süreçle ilgili olarak basın toplantısı düzenledi

Cumhur İttifakına uygun çalışmıyor gerekçesi ile görevine son verilen AK Parti Hendek İlçe Başkanı Av. Hasan Serdar Baykal, yaşadığı olumsuz süreci basın mensupları ile bir araya gelerek düzenlediği basın toplantısında anlattı.

SİYASET
İstifaya zorlanan Başkan Baykal, süreçle ilgili olarak basın toplantısı düzenledi

Babaoğlu'nun durumunun anketlerde olumsuz çıkmasına rağmen kendisine destek verdik

Başkan Baykal, "Değerli hazirun, kıymetli basın mensuplarımız, tekrardan hoş geldiniz. Sakarya'nın en güçlü teşkilatı olarak hem seçimli kongrede hem de genel seçimlerde başarı sağlamış bir teşkilatız. 2023 yılı millet vekilliği seçiminde V, Cumhurbaşkanlığı seçiminde r oy almış bulunmaktayız. 31 Mart yerel seçim sürecinde Turgut Babaoğlu'nun hem halk bazında hem de anketlerdeki olumsuz durumu görülmüş olmasına rağmen, ittifak adayı olarak gösterilmesinden sonra teşkilat olarak yapılan her çalışmada kendisine gerekli destek tarafımızca sağlanmıştır.

Başkanın yanındaki arkadaşlarını kendisinin yanından biz mi çektik

Gelinen noktada bizleri yeterli desteği vermemekle suçlayanlara sormak istiyorum. İlçenin birer kıymeti olan MHP Meclis Üyesi Av. Ahmet Ay'ı, Kontenjan Adayı Engin Yapıcı'yı, Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır'ı ve Osman Güney'i de yanından biz mi çektik, biz mi ayırdık. Bu isimlerin hiçbiri belediye başkanının yanında yer almamaktadır. Belediye Başkanının kendi partisine bağlı meclis üyelerini, başkan yardımcısını bile ikna edemediği, kendi yanında tutamadığı, çalışmalarda destek olmadığımızdan suçlandığımız bir ortamda Genel Başkan Yardımcımızın teşkilatımızla dahi görüşmeden gece yarısında park shop da teşkilatın görevden aldırılması konusunda çalışma yapması, her zaman bahsettiği teşkilatçılık ruhunun neresinde vardır.

İlk sıradan belediye meclis üyeliği teklifinde bulundular ama kabul etmedim

Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Yavuz'un tarafıma ilçe başkanlığımdan istifa ederek, ilk sıra meclis üyeliği olmamı istediği teklifi karşısında, teşkilatımın başında bulunarak daha fazla faydalı olacağımı, SKM'lerin bana bağlanması durumunda Hendek seçimini alacağımı söylememe rağmen kendisinin bana söylediği, seçimin sonucu önemli değil, önemli olan ittifakın yanında güçlü görüntü vermemiz demesi üzerine tekrardan meclis üyeliği teklifini reddetmem sebebiyle genel merkez teşkilat başkanlığı aracılığı ile istifamın istenmesi sağlanmıştır.

Kendisini Olimpos Dağının zirvesinde görüyor

Buradan MHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş'a selam ediyorum. Kendisini Olimpos Dağının zirvesinde bir figür olarak gören Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Yavuz'un bize ilettiği sebep, MHP'nin bizi istememesi sebebiyle görevden alındığımızdır. Konunun doğrusu yanlışı önemli ise söz de bellidir, söyleyen de bellidir. Şimdi bu seçim sonuçlandıktan sonra, sonucunun hesabı kime kesilecek çok merak ediyorum.

Dün akşam itibariyle görevden alındık, yeni arkadaşlara başarılar diliyorum

İstifa etmemizin istenilmesine rağmen, teşkilat mensubu dava arkadaşlarımla birlikte yapmış olduğumuz istişare sonucunda, alın teri dökerek seçimle geldiğimiz görevimizden ayrılmayacağımızı, görevimiz boyunca Cumhur İttifakı Adayına çalışmalarımızda herhangi bir eksiğimiz bulunmadığından istifa yerine görevden alınmayı talep etmiş bulunmaktayız. Dün akşam itibariyle, görevden alınma yazısı tebliğ edilmiş olup, yeni yönetim kurma yetkisi arkadaşlara verilmiştir. Allah hayırlısını naip etsin. Atanan arkadaşlara da başarılar diliyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. Bize yapılan uygulama, yıllardır partimiz içinde emek veren yönetim kurulumuza haksızlıktır. Bu süreçte bana il başkan yardımcılığı teklif eden ve her daim desteğini esirgemeyen il başkanımız adam gibi adam Yunus Tever'e ve ekibine de teşekkür ediyorum. Görev süremiz boyunca, canı gönülden çalışıp destek olan; yönetim kurulu üyelerime, kadın kolları başkanım ve yönetim kurulu üyelerine, gençlik kolları başkanım ve yönetim kurulu üyelerine, mahalle başkanlarımıza, delegelerimize, sandık kurullarımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza, burada yanımda olan kıymetli dostlarıma teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum." diyerek, açıklamalarını sonlandırdı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 9 =