Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İsen: Kaynağı saçarsanız geleceği planlayamazsınız

SİYASET
İsen: Kaynağı saçarsanız geleceği planlayamazsınız

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, geçmiş yıllarda Sakarya’da bakkal esnafının, maaşını alamayan belediye işçisine satış yapmadığını hatırlattı. İsen; “Bakkalların Belediye işçisine satış yapılmaz diye ilan astığı dönemleri unutmayın. Türkiye AK Parti ile bugünleri geride bıraktı. Seçim çalışmalarında hiç kimse işsizim bana iş verin demedi”

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, Adapostası Gazetesi’ne verdiği röportajda, 90’lı yılların Türkiyesi’nde yaşanan acı bir olayı hatırlattı. İsen, eski Türkiye’de belediyelerin işçilerine maaş ödeyemediğini hatırlatırken, Sakarya’da bazı bakkal esnafının camlarına “Belediye işçisine satış yapılmaz” şeklinde ilanlar astığını hatırlattı.

İsen, 7 haziran’da yapılacak seçimler için yapılan çalışmalar esnasında Sakarya’da hiç kimsenin kendisinden iş istemediğini de hatırlatarak, AK Parti iktidarında yaşanan değişimi gözler önüne serdi.

İsen’in Adapostası’na yaptığı açıklamalar;
“Daha öncelerde Sakarya'da da olduğu gibi tüm Türkiye'de Belediye işçilerinin 6 ay boyunca maaş almadığını biliyor muydunuz? Bakkalların Belediye işçisine satış yapılmaz diye ilan astığı dönemleri unutmayın. Elimizin altındaki kaynağı saçarsanız geleceği planlayamazsınız. Bu şehirde hiç kimse ben işsizim bana iş verin demedi. Yalnızca Karasu ilçesinde bir vatandaşımız işsiz olduğunu söyledi ve o sırada yanımızda olan Söğütlü Belediye Başkanı vatandaşımıza; "Bana 20 işçi bulun, size servis gönderip alıp işe getireceğim. İş sonrası Karasu'ya evlerinize göndereceğim" dedi. Bir insanın hayatta içine düşebileceği en zor durum bir aile babasının şu torbanın içine bir şey koyamıyorum çünkü işim yok demesinden daha kötü hiç bir şey olamaz. Asgari ücret yeterlidir ya da yetersizdir tartışırız ancak Türkiye kalkındıkça bunlar zaten kademeli şekilde yükselecektir. Birinci aşamada işsizlikle ilgili problemleri çözmeye başladık ikinci aşamada kalite ele alınacak. Elbette emeklilerin aldıkları ücretle ilgili sıkıntıları yersiz değildir ancak önümüzde bir pasta var ve bu uygun bir biçimde bölüştürülecektir.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 7 =