Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İnme'ye direndi, sağlığına kavuştu

Serdivan İlçe Sağlık Müdürü Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Ömer Balcı sağlık personeliyle birlikte bölgede bir süre önce SVH (serobro vasküler hastalık), halk arasında bilinen adıyla inme tanısıyla tedavi gören vatandaşı ziyaret etti.

İLÇELER
İnme'ye direndi, sağlığına kavuştu

Dünya İnme Günü münasebetiyle gerçekleştirilen ziyaret sırasında Balcı ve ekibine İlçe Tarım ve Orman Müdürü Süleyman Akyıldız ve Kazımpaşa Mahalle Muhtarı Necmettin Kocaman da eşlik etti.

Serdivan İlçesine bağlı Kazımpaşa Mahallesinde yaşayan ve  manavlık mesleğini icra eden, 53 yaşındaki Kadir Kurcan adlı vatandaş, yüksek tansiyon şikayetiyle başvurduğu hastanede SVH (inme) tanısıyla tedavi görerek taburcu oldu. Hastanedeki tedavisinin ardından kısa sürede sağlığına kavuşarak işinin başına dönen Kadir Kurcan (53)," tedavi sürecimde emek veren doktor, hemşire, diğer tüm personele ve taburcu olduktan sonra takiplerimi yapan Kazımpaşa Aile Sağlığında görevli Aile Hekimim Abdulah Kaya'ya çok teşekkür ederim. Sağlık personelinin geçirdiğim rahatsızlıkla ilgli verdiği emeklerin yanında, ben de moralimi yüksek tutarak, ilaçlarımı doktorlarımın tavsiye ettiği şekilde kullandım, özellikle durumuma uygun olarak önerilen fiziksel egzersizlerimi yaptım ve yapmaya devam ediyor; özellikle sağlıklı beslenmeye de özen gösteriyorum " dedi.

 İnmenin, beyne kan akışının yavaşlaması veya durmasıyla oluşan, beslenemeyen beyin dokusunun hasar görmesine yol açan bir sağlık sorunu olduğunu söyleyen İlçe Sağlık Müdürü Uz.Dr.Balcı, yeterli ve dengeli beslenerek, düzenli fisziksel aktivite yaparak, yeterli ve düzenli uyku uyuyarak, sigara ve alkolden uzak durarak inme riskini azaltacak sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinilmiş olunacağını söyledi. Balcı, tedavi sürecinde örnek alınabilecek bir azimle, sekelsiz bir şekilde eski sağlığına kavuşup, evine ve işine dönen Kadir Kurcan'a geçmiş olsun dileğinde bulunarak, bundan sonraki hayatında koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında her türlü desteği verebileceklerini ifade etti. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 8 =