Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İnci’den Açba’ya Sert Yanıt

GÜNCEL
İnci’den Açba’ya Sert Yanıt

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, MHP Milletvekili Zihni Açba’nın açıklamalarına “Sayın Cumhurbaşkanımızı belli sınırlar içine sokmaya çalışmak kimsenin haddi değildir.  Cumhurbaşkanlığı makamının yıpratılmasına asla taviz vermeyiz.” diye cevap verdi.

Cumhurbaşkanı’nı halk seçti

Milletvekili Ali İnci, Zihni Açba’nın çözüm süreci ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yaptığı açıklamalara sert bir şekilde cevap verdi.  MHP’li Milletvekili Açba’nın konuşmasında Cumhurbaşkanı için ‘görevinin ne olduğunu hatırlayacak ve haddini bilecek’ sözlerine tepki gösteren İnci, yapılanı saygısızlık olarak yorumladı.

Anlayamazlar

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Zihni Açba’nın bir iftar programında yaptığı açıklamaları talihsizlik olarak değerlendiren Ali İnci, “Sayın Milletvekilinin bu açıklamalarını derin bir üzüntüyle karşılıyorum. AK Parti’nin çözüm sürecini yerden yere vuran Zihni Bey bizi anlayamaz. Biz bu projemizle Doğudaki vatandaşımız ile Batıdaki vatandaşımızın birbirlerine bakışını değiştirdik. Artık şehit cenazeleri gelmiyor. Ama etnik milliyetçilik yapanlar bizi anlayamazlar ”dedi.

Milli iradeye saygısızlık

Halkın yüzde 52’sinin oyuyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanının tartışma konusu yapılmasının milli iradeye saygısızlık olduğunu belirten İnci, “Sayın Zihni Açba konuşmasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için yorumlar yapmış. Sayın Cumhurbaşkanımıza sınır çizmeye çalışan milletvekiline hatırlatmak isterim, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı halk Cumhurbaşkanı seçti. Bu halkın % 52 oyu ile seçilen bir lideri belli sınırlar içine sokmaya çalışmak kimsenin haddi değildir ”diye konuştu.

Halk kriz istemiyor

Halkın çözümsüzlük istemediğini belirterek 3 Kasım 2002 seçimlerine vurgu yapan Ali İnci, “Sayın Açba açıklamalarında koalisyonu ‘kırmızı çizgilere’ bağlamış. MHP bu kafa yapısı ile devam ederse 3 Kasım 2002’de olduğu gibi sandığa gömülecek ve tekrar baraj altı kalacaktır. Halkımız kriz istemiyor. Kriz yaratanlara ve çözümsüzlüğü dayatanlara da her zaman gereken cevabı vermiştir. Kimse milleti bir şeyden anlamaz zannetmesin. Sizin yürüyüşünüzden, davranışınızdan, tavrınızdan anlar ”dedi.

“Üzerimize düşeni yaparız”

İnci sözlerine şöyle devam etti: “Seçimlerden birinci çıkan parti AK Parti’dir. Türkiye’yi hükümetsiz bırakmama sorumluluğu AK Parti’dedir. Koltuk sevdasında değiliz. Önemli olan Türkiye’nin hangi istikamete gideceğidir. Biz AK Parti olarak üstümüze düşeni yapmaya hazırız. Diğer partilerin milletvekilleri de bu talihsiz açıklamalarından vazgeçmeli ve sağduyulu hareket etmelidir.” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz