Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İlçeler Bol Suya Kavuşuyor

Vatandaşlar Yatırımlardan Memnun

İLÇELER
İlçeler Bol Suya Kavuşuyor

Vatandaşlar Yatırımlardan Memnun

SASKİ’nin şehrin güneyinde, Pamukova ve Geyve’de hayata geçirdiği içmesuyu çalışmaları vatandaşlarda memnuniyet oluşturdu. Geyve Güney Mahallesi Muhtarı Erol Atalay, “Eskiden aşağıdaki komşumuz tarla sularken bazı evlerde su kesintisi yaşanırdı. Şimdi bu durum ortadan kalktı” ifadelerini kullanırken; Pamukova Kazımiye Mahallesi Muhtarı Sabri Avcı, “Kesintisiz ve bol içmesuyuna kavuştuk” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin Geyve ve Pamukova’da hayata geçirdiği içmesuyu çalışmaları, bölgede yaşayan vatandaşlarda memnuniyet oluşturdu. Kısa süre içerisinde içmesuyu deposu talebinin karşılandığını belirten Geyve Güney Mahallesi Muhtarı Erol Atalay, “Vatandaşlarımızın talebini SASKİ’ye ilettik. Kısa süre içerisinde depo mahallemize yerleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na, SASKİ Genel Müdürü Sayın Rüstem Keleş’e ve tüm SASKİ çalışanlara çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca SASKİ’nin bölgede yaptığı içmesuyu çalışmalarından da memnunuz. SASKİ ile içmesuyu adaletli bir şekilde vatandaşın çeşmelerine ulaşıyor. Eskiden aşağıdaki komşumuz tarla sularken bazı evlerde su kesintisi yaşanırdı. Şimdi bu durum ortadan kalktı” diye konuştu.

Kazımiyeliler Suya Kavuştu

Pamukova Kazımiye Mahallesi Muhtarı Sabri Avcı ise bölgede yaşanan içmesuyu sorununun SASKİ’nin yaptığı yatırımla çözüme kavuştuğunu belirtti. Avcı, “Mahallemize su çıkmıyordu. Sık sık kesinti yaşanıyordu. Yeni yasayla bu çalışmalar SASKİ’ye bağlandı. Talebimizi yetkililere ilettik. Yapılan yatırımla artık çeşmelerimize bol ve kesintisiz içmesuyu ulaşıyor. Kazımiyeliler suya kavuştu, vatandaşlarımız çok memnun. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 6 =