Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Şehit Ahmet Akyol İlkokulu Öğretmenler Kurulu Toplantısına Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı Şehit Ahmet Akyol İlkokulunda 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Öğretmenler Kurulu Toplantısına katıldı.

GÜNCEL
İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Şehit Ahmet Akyol İlkokulu Öğretmenler Kurulu Toplantısına Katıldı

Toplantıda okul yönetici ve öğretmenleri tarafından geçtiğimiz yılın faaliyetleri değerlendirilirken 2022-2023 yılı çalışmaları da planlandı. 

İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Millî Eğitim Bakanlığımızca 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenciler için rehberlik çalışmaları ve okula uyum eğitimleri, velilere yönelik seminerler ile başlatıldığını söyledi. İlk defa 5-9 Eylül'deki uyum sürecinde "çocuk-aile-öğretmen" iş birliğinin artırılması amacıyla yeni bir uygulamanın hayata geçirildiğini belirtti.

Bakanlığımız tarafından bu yıl öğrencilerimiz için hazırlanan yardımcı kaynak kitapların okulun ilk günü ücretsiz ders kitaplarıyla birlikte öğrencilere ulaştırılmasının çok önemli olduğunu ifade etti. Öğrencilerimizin yardımcı kaynak kitapları en etkin şekilde kullanmaları ve faydalanmaları için öğretmenlerimizin gerekli yönlendirmeleri yapmasının önem arz ettiğine değindi. 

Okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında temel eğitim düzeyindeki okullara verilen okul bazlı bütçelerin büyük katkı sağladığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, yaz döneminin bakım onarım faaliyetleri açısından çok verimli geçirildiğini de söyledi. Öğrencilerimizi güvenli ve donanımlı eğitim ortamlarına kavuşturmanın önceliğimiz olduğunu bir kez daha belirtti.

Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dilerken çocuklarımız için fedakârca destek veren öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize teşekkür etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 7 =