Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Uyum Eğitimi Programı Kapsamında Velilerin Heyecanın

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2022-2023 eğitim öğretim yılı uyum eğitimi programı kapsamında Adapazarı Necdet Islar İlkokulu ve Şehit Mustafa Özen İlkokulu’nu ziyaret etti.

GÜNCEL
İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Uyum Eğitimi Programı Kapsamında Velilerin Heyecanın

Millî Eğitim Bakanlığının uyguladığı yeni uyum eğitimi programı kapsamında okullarıyla yarın tanışacak okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin velileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. 

İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Millî Eğitim Bakanlığımızın bu yıl ilk defa 5-9 Eylül'deki uyum sürecinde "çocuk-aile-öğretmen" iş birliğinin artırılması amacıyla yeni bir uygulamayı hayata geçirdiğini söyledi. İlimizdeki tüm okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğretmenleri tarafından ailelere yönelik yüz yüze bilgilendirme toplantılarının yapıldığını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, velilere öğretmenlerimiz tarafından okul ortamı, eğitim-öğretim faaliyetleri, etkinlikler ve kazanımlar hakkında bilgilendirmeler yapıldığını belirtti.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in Sakarya’mızı ziyareti esnasında 21 yeni anaokulu yatırımının müjdesini verdiğini hatırlatan İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e minnetlerini ifade ederken ilimizin eğitim altyapısının geliştirilmesine yönelik vermiş oldukları önemli desteklerinden dolayı Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım'a, Milletvekillerimiz Sayın Ali İhsan Yavuz'a, Sayın Çiğdem Erdoğan Atabek'e, Sayın Kenan Sofuoğlu'na ve Sayın Recep Uncuoğlu'na şükranlarını ifade etti. Sakarya’mızda inşa edilen yeni okulların fiziki olanakları, atölye, donanım ve sunduğu fırsatlarla Sakarya'da eğitime önemli katkı sağlanacağına değindi. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına yönelik okul öncesi beş yaş okullaşma oranında yüzde yüz hedefine ulaşmak üzere çalışmaların gayretle sürdürüldüğünü söyledi. 

Yaz dönemi boyunca çok sayıda okulumuzda bakım ve onarım yapıldığının bilgisini de velilerle paylaşan İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğrencilerimize en iyi imkânların sağlanması için Bakanlığımızın her türlü desteği sağladığını yineledi. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 8 =