Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İçmesuyuna 40 Milyon TL yatırım

SASKİ'den Yeni Dönem İçmesuyu Projeleri

GÜNCEL
İçmesuyuna 40 Milyon TL yatırım

SASKİ'den Yeni Dönem İçmesuyu Projeleri

SASKİ yeni dönem içmesuyu projelerini 19 Mart Perşembe günü saat 14.00’da, AKM’de düzenleyeceği programla tanıtacak. Hayata geçirilecek 40 Milyon TL’lik yatırım kapsamında 230 kilometre içmesuyu hattı, 3 içmesuyu arıtma tesisi ve 13 içmesuyu deposu daha inşa edilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, 19 Mart Perşembe günü AKM’de düzenlenecek programla yeni içmesuyu projelerini tanıtacaklarını açıkladı. Rüstem Keleş, “Yeni Büyükşehir Yasası ile artık SASKİ tüm şehir sınırlarına hizmet ulaştırıyor. Bu kapsamda hizmet alanımıza yeni dahil olan ilçelerimizde gerekli analizleri yaptık. İçmesuyu noktasında kış aylarında bulanma ve yaz aylarında yetersizlik yaşayan bölgeler için projelerimizi hazırladık. İnşallah 19 Mart Perşembe günü AKM’de gerçekleştireceğimiz programla yeni içmesuyu projelerimizi tanıtacağız” diye konuştu.

13 ilçeyi kapsayan 15 proje
SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “13 ilçemiz için 15 yeni proje hazırladık. Yeni dönem içmesuyu yatırımlarımızla şehir genelinde toplam 230 kilometre içmesuyu hattı, 3 içmesuyu arıtma tesisi ve 13 içmesuyu deposu daha inşa edeceğiz. İçmesuyunda alternatif oluşturma amacıyla 14 derin sondaj kuyusu daha açacağız. İnşallah bu yatırımlarımızla yağışlı aylarda bulanma ve yaz aylarında yetersizlik yaşayan bölgelere sağlıklı içmesuyunu bol ve kesintisiz bir şekilde ulaştıracağız. Yeni yatırımlarımızın şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz