Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Hendek'te Uyuşturucuya Geçit Yok

Hendek Jandarması tarafından Hendek'in Köprübaşı Mahallesi'nde uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

ASAYİŞ
Hendek'te Uyuşturucuya Geçit Yok

Edinilen bilgilere göre, KOM Şube Müdürlüğü ve Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar kapsamında, Hendek İlçesi Köprübaşı (Polis Bölgesi) Mahallesi'nde ikamet eden İ.E. isimli şahsın uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yaptığına dair alınan duyum üzerine Hendek Sulh Ceza Hakimliğinden alınan arama ve koyma kararına istinaden Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı, KOM Şube Müdürüğü ve Narkotik Köpek Unsuru ekiplerince şahsa ait ev ve eklentilerinde aramalar yapıldı.

Yapılan aramalar neticesinde; (265) Gr. Metamfetamin, (8700) Gr. Kubar Esrar, (25) Gr. Kenevir Tohumu, (10) kök Kenevir Bitkisi, (23) Adet Skunk Bitkisi, (1) Adet Hassas Terazi, (1) Adet Araç Anahtarı, Görünümlü Hassas Terazi, (3) Adet Ruhsatsız Tabanca, (168) Adet Tabanca Mühimmatı, (72) Adet Av Tüfeği Mühimmatı, (1) Adet Esrar Öğütme Aparatı, (2) Adet Dizüstü Bilgisayarı, (1) Adet Kamera Kayıt Cihazı ve Ekranı, (2) Adet Cep Telefonu, (1) Adet Dürbün, (5) Adet Kesici Alet (Bıçak), (1) Adet Uyuşturucu Kullanma Aparatı, (1) Adet Flaş Bellek, (4) Adet Tabanca Şarjörü'nün ele geçirildiği öğrenildi.

Ayrıca, olay ile ilgili olarak Hendek Nöb. C. Savcısına bilgi verildiği ve alınan talimatlar doğrultusunda da şüpheli İ.E. (1994 d.lu/E) isimli şahıs hakkında Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal Ticareti (TCK-188), Yasadışı Kenevir Ekimi (2313 S.K. 23. Md.) ve 6136 S.K.M. suçundan işlem başlatılarak adli tahkikata başlanıldığı ifade edildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz