Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Hendek Belediyesi ve Turgut Babaoğlu’nu Hendek Halkına Havale Ediyoruz!!

Değerli Hendek’liler, 31 Mart 2024 yerel seçim sürecimizin ve sonuçlarının ilçe halkımıza hayırlı olmasını ve bu süreci Hendek Halkına yakışır bir şekilde sonuçlanmasını diliyoruz.

SİYASET
Hendek Belediyesi ve Turgut Babaoğlu’nu Hendek Halkına Havale Ediyoruz!!

Taktir edersiniz ki, Hendek ilçemizde yüz yıldır bu kadar zor ve sorunlu İlçe halkının baskı altına alındığı bir seçim yaşandığını ben hatırlamıyorum.
 
Bu güne kadar yaşananların hepsini bir kenara koyuyorum.
 
Fakat bu meseleyi özellikle taraflı tarafsız bütün Hendek halkı ile paylaşmak istiyorum.
 
Mübarek Ramazan ayı münasebeti ile, 18 Mart Pazartesi günü arkadaşlarımız ile toplantı yaparak Hendek halkına büyük bir iftar daveti yapmayı kararı aldık,
 
Yapacağımız davet programını yaklaşık On bin kişi olarak belirledik,
 
Lakin hava şartları ve bu kadar büyük bir kalabalığı ağırlayacak kapalı bir mekân olmadığı için Hendek Belediyesi Kapalı Pazaryerini talep etme kararı aldık.
 
Hendek Belediyesi pazaryeri zaten birçok Düğün, Asker eğlentisi hatta fuarlara dahi ev sahipliği yapan bu tip organizasyonlarda kullanılan bir yer olduğunu biliyorduk.
 
Kaldı ki, daha birkaç gün öncesinde Genç Karadenizliler derneği orada eğlence programı düzenlemiş ve Cumhur İttifakı adayı Sayın Turgut Babaoğlu’da orada misafir olmuştu.
 
Bu talep ile alakalı görevlendirdiğimiz arkadaşımız, 19 Mart Salı Günü kendisi ile bir görüşme yaptı,
 
Kendisine, Hendek kapalı Pazaryerinde Büyük Birlik Parti’si olarak Halka iftar daveti vermeyi düşündüklerini, Hava Muhalefeti nedeni ile gerekirse ücreti karşılığında Pazaryerini talep ettiklerini söyledi.
 
Sayın Başkan Babaoğlu, buna kendisinin karar veremeyeceğini belirterek, Arkadaşları ile İstişare ederek haber vereceğini iletti.
 
Ertesi gün Sayın Babaoğlu Arkadaşları ile yapmış olduğu istişare sonunda Kendilerinin bu tip organizasyonları düğün Salonlarında yaptıklarını, burası hariç belediyenin bütün salonlarını verebileceğini, burasının siyasi olarak kullanılmasına izin vermeyeceklerini ifade etti.
 
Kendisine birkaç gün önce Genç Karadeniz Derneğinin orada SİYASİLERİNDE Sizinde katıldığınız eğlence programı yapıldığını hatırlattık,
 
O dernek çatısı altında oldu dedi.
 
Bunun Üzerine bizlerinde birçok dernekleri olduğunu bizde dernek çatısı altında iftar verelim dediğimizde yine olumsuz cevap aldık.
 
Sayın Belediye Başkanına, günlerce bu konu ile alakalı gerek salonlara sığamayacağımızı gerekse organizasyonun daha düzenli olabilmesi, yine hava şartlarının dışarıda bu kadar büyük bir kalabalıkla yapabilmemize imkân sağlamadığını defalarca anlattık ricacı olduk Yine olmadı.
 
 
Bunun üzerine Sakarya BBP İl Başkanı Sayın Cengiz Bayar a anlattık, Kendisi Durumu MHP İl başkanı Sayın Oğuz Alkaş’ a ileterek Genel başkan Sayın Mustafa Destici’ninde bu İftara katılacağını konu ile alakalı yardımcı olması için ricacı oldu,
 
Sayın Alkaş, Yazılı dilekçe ile başvurun demesi üzerine 22 Mart günü Hendek Kapalı Pazaryeri için Dilekçe ile talepte bulunduk.
 
Bu gün, 25 Mart ta Hendek Belediyesi Cevap yazısını yollayarak 21/03 / 2014 Tarihinde MHP ve Ak Parti nin 27 Mart ve 30 Mart 2024 tarihleri Arasında Hava Muhalefeti nedeni ile ÇOCUK OYUN GURUPLARI Kurmak için talep ettiklerini, bu nedenle tarihlerinin çakışması sebebi ile Talebimizi RED Etti.
 
Hendek Belediyesi, Siyasi Olduğunu ifade edip Ama Belediyenin Bütün Salonlarını Siyasi olup olmamasına bakmaksızın verebiliyor.
 
Hendek Belediyesi, Siyasi diyor ama kendilerinin bizzat katıldıkları Karadenizliler gecesi organizasyonu olunca !! O Dernek kardeşim derneklere olabilir diyor..
 
Bunun üzerine bizde Dernek olarak organizasyon yapalım o şekilde talep ediyoruz ama yine olmaz deniyor.
 
Ücreti karşılığında talep ediyoruz yine yok deniyor.
 
Bu Görüşmeler 18/19 Mart tarihlerinde yapılıyor, olmaz deniyor, sonra yazılı başvurunun deniyor, 22 Mart günü Resmi olarak talep diyoruz, bu seferde, Geç Kaldınız 21 Mart Tarihinde MHP ve Ak Parti Başvurdu ve o günlerin Tümünü kapattı, Hava Muhalefeti nedeni ile Çocuk Oyun Gurupları Kuracağız diyerek RED ediyor…
 
 
Biz Devlet ve Milletin Malı olan yerleri Devletin Gücünü arkasına alarak bu ÇOCUKÇA OYUNU Sergileyen Cumhur İttifakı Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın Babaoğlu’na şunu hatırlatmak isteriz.
 
Yaklaşık Onbin kişiye vereceğimiz İftar Programı için Sizlerden Talep Ettiğimiz Hendek Kapalı Pazaryeri, Sadece Size Oy verenlere Ait değil, Bütün Hendek Halkına Aittir.
 
Belediye Başkanları Seçilene kadar Bir Siyasi İradenin adayı olsa da!! Seçildikten sonra Bütün İlçe Halkının Başkanı olduğunuzu Hatırlatmak İsteriz., Kaldı ki, bu hatırlatmayı 31 Mart Günü Bu Millet Size Hatırlatacaktır.
 
Tüm bu Gelişmeler Üzerine ekip arkadaşlarımız ile beraber, vermeyi Düşündüğümüz İftar programına Ayırdığımız Bütçeyi, İlçemizdeki İhtiyaç Sahipleri kurs ve Derneklere Aktarma Kararı Aldık.
 
Hendek belediyesine Yakıştıramadığımız bu durumu Kınıyor ve Cumhur İttifakı’nın MHP li Belediye Başkan Adayı Sayın Turgut BABAOĞLU’NU Siz Değerli Hendek Halkına Havale Ediyoruz.
 
 
                              İrfan Püsküllü
 
Büyük Birlik Partisi Hendek Belediye Başkan Adayı

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 6 =