Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesinden Erasmus Projesi

Digitally Ready GenerationForTheLabour Market (İş Piyasası İçin Dijital Anlamda Hazır Bir Jenerasyon) projesi ile yola çıkan Adapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi, katıldığı Erasmus Projesi hareketliliği kapsamında misafirlerini ağırladı.

GÜNCEL
Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesinden Erasmus Projesi

"İş piyasası için dijital anlamda hazır bir jenerasyon" yetiştirmenin,öğrencilerin iletişim ,takım çalışması,iş birlikçi çalışma ,problem çözme, eleştirel düşünme, yaratıcılık,inovasyon ve girişimcilik becerilerini artırmanın amaçlandığı  Romanya, İspanya ülkeleri ile Rize ilinden liselerin katılımıyla oluşturulan, 2. hareketliliği Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesinde gerçekleşen proje kapsamında, eğitim oyunları programlama, sosyal medya kullanımı ve dijital güvenlik konuları hakkında dersler ve bilgilendirmeler yapıldı.

İş Birliğinin Gücü

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi DekanıProf.Dr. Nejat Yumuşak 'ınkatkıda bulunduğu,çevre gezilerinin düzenlendiği etkinlikte alanında uzman akademisyenlerden de eğitim alındı.

Hem Öğrenelim Hem Eğlenelim

Proje kapsamında İstanbul ve Sakarya ilinin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı bulan katılımcılar için Adapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi Spor Salonunda, Adapazarı Belediyesinin Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında coşkulu bir konser etkinliği düzenlendi.Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel,Kültür İşleri Müdürü Murat Acar ve meclis üyelerinin misafirleri yalnız bırakmadığı konserde, katılımcılar memnuniyetlerini dile getirdi.

Misafirlerimiz Baş Tacımız

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü EbubekirSıddık Savaşçı; kendisini makamında ziyaret eden misafirlerle eğitim süreci hakkında sohbet etti  ve misafirlere hediye takdim etti.Savaşçı, Okul Müdürü Songül Mercan’a ve projenin başından sonuna kadar büyük emek veren öğretmenlerine de teşekkür etti.  

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 4 =