Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Gıda israfı farkındalığı için SUBÜ’de buluştular

SUBÜ iş birliği ile Sakarya Valiliği’nin yürütücüsü olduğu ‘Gıda İsrafının Farkında Ol, Yeşil Geleceği Koru’ isimli uluslararası gençlik projesi hayata geçirildi.

GÜNCEL
Gıda israfı farkındalığı için SUBÜ’de buluştular

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) iş birliği ile Sakarya Valiliği’nin yürütücüsü olduğu ‘Aware of Food Waste, Protect Green Future’ (Gıda İsrafının Farkında Ol, Yeşil Geleceği Koru’ isimli uluslararası gençlik projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında Bulgaristan, Macaristan, Portekiz, Romanya ve Ukrayna’dan toplam 60 genç, SUBÜ’nün üniversite lokalinde düzenlenen etkinliklere katılım sağladı. Gençlerde gıda israfı konusundaki farkındalığı artırarak gelecekteki nesillere yeşil bir dünya bırakılmasına katkı sağlamayı amaçlayan projede 18-30 yaş arasındaki gençler yer aldı. SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Vali Yardımcısı Selda Dural’ın da misafir gençleri ziyaret ederek sohbet ettiği buluşmada SUBÜ İletişim Koordinatörü Öğretim Görevlisi Halid Özgür ‘Etkili Sunum Teknikleri’ konusunda bilgi ve deneyimlerini interaktif olarak paylaşırken, Ferizli Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ersin Berk ise kullanıcıların sosyal medya grafikleri, sunumları, posterleri ve diğer görsel içerikleri oluşturmasına olanak tanıyan grafik tasarım platformu ‘Canva’ ile ilgili teorik ve pratik bilgilerden oluşan bir eğitim verdi. 

Farklı bakış açıları elde ediliyor
Projeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Gençleri çevre ve gıda israfı konusunda bilinçlendirmeyi hedeflediğimiz bu proje ile aynı zamanda uluslararası iş birliği ile farklı kültürleri bir araya getirdik. Bu birliktelikle gençler arasında anlayış ve dostluk bağlarını da güçlendirmek istiyoruz. Projenin gençlerin kişisel gelişimine katkı sağlamasını bekliyoruz. Bu tür uluslararası projelerde farklı bakış açıları elde ediliyor. SUBÜ olarak gençlerimizin bu deneyimden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 5 =