Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

“Fırsat” gibi fuar

Sakarya üreticileri, Sakarya 4. Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı’nı dört gözle beklediklerini belirterek bu fuarın bir “fırsat” niteliğinde olduğunu söyledi.

EKONOMİ
“Fırsat” gibi fuar

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı için geri sayım başladı. Fuar 10-13 Kasım tarihleri arasında Hendek Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda düzenlenecek. Tarımdaki son yenilikler ve teknolojik gelişmeler, büyük ve küçükbaş hayvanlar, çiftlik ekipmanları, genetik alanındaki son yenilikler görücüye çıkacak.

Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Volkan Toker, Sakarya Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın destekçisi olduklarını belirterek “Tarım fuarları yeni ürün, bilgi ve teknolojik gelişmelerin tanıtımı açısından çok önemli, üreticiler için bir fırsat. Aynı zamanda fuarlar, teknik ve sosyal işbirlikleri sağlar. Geniş bir kentsel izleyici kitlesi için de önemli sosyal etkinliklerdir. Dolayısıyla fuarımız, hem bizler hem de şehrimiz için çok değerli” dedi.

Fuar Bizim Sesimiz, Moralimiz

Sakarya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mahit Tınmaz ise üreticiler için bu yılın çok zor bir yıl olduğuna dikkat çekerek “Gübre ve yem fiyatları arttı. Akaryakıt fiyatları neredeyse yüzde 400 arttı. Buna rağmen ne sütte ne de ette beklenen artış yaşanmadı” dedi. Sakarya Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı gönülden desteklediklerini söyleyen Tınmaz “Fuarlar sesimiz oluyor, bize moral veriyor. Üreticimizi yeni teknoloji ve ürünlerden haberdar olması açısından fuara katılımlarını çok önemsiyoruz. İnanıyoruz ki şehrimizde gerçekleşecek olan bu fuar da üreticilerimiz için verimli geçecek” diye konuştu.

Destekçiyiz

Sakarya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Toçoğlu da üretici ve yetiştiricilerin oldukça zor bir dönemden geçtiğini vurguladı. Toçoğlu“Ancak tüm zorluklara rağmen biz bu fuarın destekçisiyiz. Bu fuar üreticimizin yeni ürün ve teknolojileri görmesi açısından olduğu kadar kendilerini ifade edebilmesi ve seslerini duyurması açısından da çok önemli. Her sene olduğu gibi bu sene de elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 2 =