Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ferizli Damlık ve Değirmencik Mahallelerinin yeni içme suyu kaynağına son 50 metre

Büyükşehir Belediyesi, şehrin içme suyu kaynaklarına alternatif kaynaklar bulmak için sondaj çalışmalarını 2023 yılında da sürdürüyor.

İLÇELER
Ferizli Damlık ve Değirmencik Mahallelerinin yeni içme suyu kaynağına son 50 metre

Ferizli Damlıkve Değirmencik Mahallelerinde yürütülen çalışmalar kapsamında ekipler 150 metre derinlikten su çıkarmayı hedefliyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Sakarya’nın zengin su kaynaklarının eksilmemesi ve her geçen gün yeni kaynakların keşfedilmesi için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Ferizli Damlıkve Değirmencik Mahallelerinde sondaj çalışmalarını sürdüren ekipler 100 metre derinliğe ulaştı. 150 metre derinlikte su kaynağına ulaşmayı hedeflediklerini belirten ekipler, son 50 metrelik kısmın tamamlanmasıyla beraber keşfedilen suyu bölge halkının musluklarına ulaştıracaklar. İlçede inşası devam eden yeni cezaevinin faaliyete geçmesiyle beraber bölgede su kullanımının artacağı ön görülürken, yeni kaynak ile bölgenin gelecek su ihtiyacı da karşılanacak.

İçme suyu geleceği yeni kaynaklarla garanti altına alınacak

Yeni içme suyu kaynaklarıyla alakalı kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ 2022 yılında şehrimizin farklı noktalarında hayata geçirdiğimiz içme suyu kaynaklarıyla hem su geleceğimizin garanti altına alınmasına katkı sağladık hem de içme suyu sorunu yaşayan bölgelerin sorunlarına çözüm olduk. Aralıksız şekilde sürdürdüğümüz çalışmalar sayesinde Ferizli Damlıkve Değirmencik Mahallelerine de yeni bir kaynak sağlayacağız. Böylelikle su sorunu yaşayan bir bölgemizin daha sorunlarını gidermiş olacağız” ifadeleri kullanıldı.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 5 =