Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Erenlerde satranç heyecanı

GÜNCEL
Erenlerde satranç heyecanı

Geçtiğimiz hafta sonu Erenler Belediyesi ve Erenler Kaymakamlığı’nın ortaklaşa düzenlediği Erenler Satranç Turnuvası büyük ilgi gördü. 
 

Şen Piliç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirilen turnuvaya İlçe genelinde yaklaşık 20 okuldan 150 farklı satranç oyuncusu katılım gösterdi. Süper Minikler, Minikler, Yıldızlar ve Gençler şeklinde dört farklı kategoriden oluşan turnuvada galip gelen yarışmacılara ödülleri Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı ve Erenler Milli Eğitim Şube Müdürü Ayhan Ersoy tarafından takdim edildi. Velilerin de yüksek katılım gösterdiği turnuvada Türkiye Satranç Federasyonu İl Hakemleri Görev aldı. İki gün süren turnuvada birinciler puanlama sistemine göre belirlendi.
 

Ödül töreninde konuşma yapan Başkan Cavit Öztürk; “Erenler Belediyesi olarak böyle bir turnuvayı düzenlemekten gurur duyuyoruz. Bildiğiniz üzere satranç strateji kurabilme ve bir sonraki hamleleri değerlendirebilme üzerine kurulmuş bir zekâ oyunudur. Analitik düşünme yeteneğini geliştirir ve hızlı düşünebilme, doğru karar verme yetisini de güçlendirir. Bu konuda Yeni Türkiye’nin strateji kurabilen ve analitik zekâsı gelişmiş gençlere ihtiyacı vardır. Hepimizin bildiği gibi batılılar bizleri tavla oyuncusu kendilerini de satranç oyuncusu olarak görürler. Onlara göre bizler ihtimaller üzerine plan yaparız onlar ise hamleler üzerine ama artık zamanı geldi ve bu algıyı değiştirmek hepimizin üzerine borç oldu. Yeni Türkiye ve Yeni Türkiye’yi inşa edecek siz gençler stratejinizi iyi kuracak bu medeniyeti en üst seviyeye taşıyacaksınız” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz