Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Dr. Öğretim Üyeleri Akademik Genel Kurul Toplantısı

Sakarya Üniversitesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Dr. Öğretim Üyeleri Akademik Toplantısı Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

GÜNCEL
Dr. Öğretim Üyeleri Akademik Genel Kurul Toplantısı

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al başkanlığında düzenlenen Akademik Genel Kurul Toplantısı Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir Altınsoy ve akademik personellerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Araştırma üniversitesi vizyonu

Sakarya Üniversitesi olarak temel hedeflerinin araştırma üniversitesi olduğunu ve bu hedefler doğrultusunda Araştırma Dekanlığı, Uluslararası Ofis gibi birimlerin kurulduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Hamza Al, “ Sakarya Üniversitesi olarak Araştırma Üniversitesi vizyonunu benimsedik ve bu doğrultuda birçok iyileştirmelerde bulunduk. Üniversite olarak, araştırma üniversiteleri kategorisinde ilk 20 ye girmek istiyoruz. Bu hedeflerimizin gerçekleşmesi doğrultusunda akademik kadro gibi konularda çok daha rahat adımlar atabileceğiz. Bu vizyonumuzun gerçekleşmesinde en büyük pay siz değerli hocalarımızın. Sizlerden daha da fazla gayret göstererek, proje ve yayın konusunda ağırlık vermenizi temenni ediyorum. Sakarya Üniversitesi çok büyük bir aile. Bu konudaki potansiyelin fazlası ile varolduğunu görebiliyorum” dedi.

Sakarya Üniversitesi sürdürülen eğitim-öğretim çalışmaları arasında öğrencileri iş dünyasına entegre etmeyi planladıklarını ifade eden Rektör Al, “Üniversite olarak kendini sürekli geliştiren öğrenciler yetiştirmeyi, yabancı dil konusunu standart hale getirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin yetkinlikleri doğrultusunda diğer fakültelerden ders almasının önünü açıyoruz. Örnek olarak Uluslararası İlişkiler bölümündeki bir öğrenci, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi’nden Yazılım konusunda ders alabilecek. Öğrencilerimizi bu konuda destekliyoruz” diye konuştu.

Akademisyenlerimizin yanındayız

Araştırma Üniversitesi Kriterleri konusu üzerine bir sunum yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Doğan, Araştırma Kapasitesi, Araştırma Kalitesi, Etkileşim ve İşbirliği konularına değindi. Proje sayılarını ve teşvikleri arttırmayı hedeflediklerini ve bu konuda pek çok imkan sağladıklarını belirten Prof. Dr. Doğan, Sakarya Üniversitesi olarak destek ve teşvik gibi konularda tüm akademisyenlerimizin yanındayız ifadelerini kullandı.

Dijital Dönüşüm ve Büyük Veri Ofisi

Sakarya Üniversitesi Eğitim-Öğretim 2023-2027 Stratejik Planı hakkında bir sunum yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Sakarya Üniversitesi’nin bilişim yönetimi, bilişim altyapısı konusunda çok güçlü bir üniversite olduğunu vurguladı. Bu konudaki çalışmaları daha da ileriye taşımayı hedeflediklerini belirten Prof. Dr. Kocabıçak, “Eğitim-öğretim konularında daha da ileriye giderek üniversitemiz bünyesinde Dijital Dönüşüm ve Büyük Veri Ofisi kuruyoruz. Bu ofisin kurulması ile birlikte eğitim-öğretim konularında büyük kolaylık sağlayacağız” dedi.
Toplantı soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 7 =