Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Dokumacı: "Enerji giderleri esnafın ocağına incir ağacı dikiyor”

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. #SözSendeAdapazarı projesi kapsamında ilçeyi adım adım gezen İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri son olarak Şeker mahallesini ziyare

SİYASET
Dokumacı:

Şeker Mahalle seçimi bekliyor

Ziyaret hakkında açıklama yapan Dokumacı: "Yaklaşık 2,5 senedir sürdürdüğümüz saha ziyaretlerine devam ediyoruz. Hemşehrilerimiz ile buluşup, dertlerini dinlemeye ve dillendirmeyi şimdilik muhalefet olarak en büyük görevlerimizden görüyoruz. Bir çok kez gezdiğimiz Şeker mahallesine yaptığımız son ziyarette gördük ki; hemşehrilerimiz artık bir değişim istiyor. Ekonomik sıkıntılar öyle derinleşmiş ve gitgide kötü bir hal almış ki, "yapacak bir şey yok seçimi bekliyoruz" hemşehrilerimizinden en fazla duyduğumuz söz haline geldi. Artık tek umut seçim görülüyor" dedi.

İflasların en büyük nedeni enerji giderleri

Dokumacı: "Diğer önemli bir husus özellikle enerji giderleri esnafımızın ocağına incir ağacı dikiyor. Hemen hemen tüm esnaflarımızın şikayetçi olduğu elektrik, doğalgaz gibi zorunlu giderler neredeyse kiraları geçmiş durumda ve şu an iflasların en büyük sebebi olarak gözüküyor. Esnaf karanlıkta oturuyor, klima çalıştırmıyor, dükkanlarını hava kararmadan kapıyor. Bu duruma yönetenlerin acil müdahale etmesi lazım. Özellikle zorunlu ihtiyaçların vatandaşların ucuz bir şekilde ulaştırılması için acil önlemler alınması gereklidir" diye belirti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 4 =