Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Dokumacı’dan Sofuoğlu’na sert tepki

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Serdip Dokumacı, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu olması tüm ülkede sevinç yaratırken, daha önce üniversiteler için "fuhuş yuvası" diyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na sosyal medyadan sert bir cevap verdi.

SİYASET
Dokumacı’dan Sofuoğlu’na sert tepki

Karşılaşma sonrasında büyük coşku yaşanırken, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, tartışma yaratan bir açıklamaya imza attı. Söylediği her sözle olay olan Sakarya Üniversite’nden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Akit TV'de katıldığı programda Serdivan ilçesinide örnek göstererek, üniversitelerin çevresindeki yapılar için “Neredeyse fuhuş evleri’’ ifadelerini kullanmıştı

Sofuoğlu, bu sefer ise yaptığı paylaşımda Ebrar Karakurt'u hedef alarak, "Hani sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olması önemliydi? Lezbiyenlik ahlaklılık mıdır? Yavrularımızı tehdit eden lezbiyenliğe bulaşmış bu kupayı reddediyorum. Lezbiyenlik şampiyonlukla meşrulaşacaksa, dünya çapında başarılı bir hekim de organ mafyası ile çalışabilir öyle mi?" dedi.

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Serdip Dokumacı ise açıklamasında: ‘’Sakarya’mızın adını reklamı için sürekli lekeleyen zibidi, Sakarya’nın adını kirlettiğin yeter, haddin kadar konuş. SAÜ Sn. Rektörü gereğini yapmanız için bu adamın daha ne yapması lazım. Lütfen gereğini ivedilikle yapınız. #BizdeSeniReddediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 7 =