Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Dokumacı: "Çiftçi traktörün yanına yaklaşamıyor"

Saha çalışmalarına aralıksız devam eden İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı, son olarak Zirai Aletler’deki traktörcü esnafını ziyaret etti.

SİYASET
Dokumacı:

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Zirai Aletler esnafını dinleyerek, sorunlar ve istekler hakkında bilgi aldılar.

Yapılan ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı: "Hemşehrilerimiz ile buluşmaya, dertlerini dinlemeye, dillendirmeye devam ediyoruz. Zirai Aletler sanayi sitesine yaptığımız ziyarette gördük ki ne yazık ki özellikle satış yapan dükkanlarda hareket durma noktasına gelmiş. Çiftçi traktörlerin yanına yaklaşamazken, fiyatların çok yükselmesi, alım gücünün düşmesi ticareti durma noktasına getirmiş. Artan rakamlardan, özellikle temel giderlerdeki artıştan esnafımızda çok zor durumda" dedi.

"2016’da 1,800 kilo fındığa aldığın traktörü şimdi 5 tona alamazsın"

Dokumacı: "Aslında ziyaret ettiğimiz traktör satan bir esnafımızın söyledikleri her şeyi ortaya koymakta. "2016 yılında fındık 18 TL 1.800 kilo fındığa 1 sıfır traktör verdik, bugün aynı fındık 45 TL 5 ton fındık verse o traktörü alamaz” örneği alım gücünün ne halde olduğunun açık göstergesidir. Allah çiftçimize de, esnafımıza da yardımcı olsun, biraz daha sabır az kaldı inşallah partimiz iktidarında bu sıkıntılara merhem olacağız" diye belirtti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz