Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Dişli “Kardeşliğimizi kimseye bozdurmayacağız”

SİYASET
Dişli “Kardeşliğimizi kimseye bozdurmayacağız”

AK Parti Milletvekili adayı Şaban Dişli’nin Adnan Menderes Caddesi Alt geçit yanındaki Seçim İrtibat Bürosu, görkemli bir açılış ile hizmete girdi. Dişli, açılışta yaptığı konuşmada, “Hepimiz kardeşiz, bu kardeşliğimizi kimseye bozdurmayacağız. Türkiye yeni bir kurtuluş savaşına girmiştir. Bu savaşı yine hep birlikte el ele, gönül gönüle vererek kazanacağız” dedi.
AK Parti Bursa Milletvekili  Bennur Karaburun, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın yanında AK Parti İl yönetim kurulu üyeleri, Adapazarı ve Geyve ilçe yönetim kurulu üyeleri , kadın ve gençlik kolları yöneticileri ile çok sayıda partilinin katıldığı açılış programı Şaban Dişli’nin meşale ve konfetiler eşliğinde ‘Sakarya’nın abisi’ sloganıyla karşılandı. 
HER ŞEYİN KADERİ OLACAK
Programın ilk konuşmasını  AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak yaparak, seçim bürosunun hayırlara vesile getirmesi dileğinde bulundu.  Adapazarı teşkilatı olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. İl Başkanı Fevzi Kılıç ise 13 yıllık AK Parti iktidarı ile ülkede kimsenin hayal edemeyeceği hizmetler yapıldığını belirterek, “13 yıl önce iktidara geldiğimizde  bu hizmetlerin hiç biri aklımızdan bile geçmezdi. Bu seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimler AK Parti’nin kaderinin milletimizin kaderi ile örtüştüğü, ülkenin kaderi ile örtüştüğü, dünyadaki mazlumların, mağdurların kaderi ile örtüştüğü , dünyadaki tüm Müslümanların kaderiyle örtüştüğü bir seçim olacak. Yani burada vereceğiniz bir oy, burada açılan bir sandık Filistin’de de açılmış olacak, aynı zamanda Suriye’de açılmış olacak. Bu seçim her şeyin kaderi olacak” dedi.
TÜRKİYE’Yİ DEVRE DIŞI BIRAKMA GAYRETİ VAR
Seçim bürosunun açılışına katılan herkese teşekkür eden Şaban Dişli,  AK Parti’nin büyük bir aile olduğunu belirterek, “Allah bu birlik beraberliğimizi daim etsin. Ülkemizin durumunu hepimiz biliyoruz. İçerde PKK terörü ve onun destekçileri, dışarıda DEAŞ, İŞİD ne derseniz deyin  gibi cani terör örgütü  ve onun destekçileri. Yeni Ortadoğu haritasını değiştirme projesinde, Türkiye’yi devre dışı bırakma gayretleri var. Bunun için Türkiye’de siyasi istikrarın olmaması lazım, Türkiye’de ekonomik istikrarın olmaması lazım. İşte bunun için büyük bir gayret içindeler” ifadelerine yer verdi.
SİYASİ RİSK ALDI
Bugün Türkiye’de geçici bir hükümet var diyen Şaban Dişli, “Ama ne olursa olsun sorumlusu Recep Tayip Erdoğan. Ankara’da bir patlama oluyor, çıkıyor terör örgütünün destekçileri  ‘bu patlamayı Recep Tayyip Erdoğan yaptırdı’ diye açıklama yapıyor. Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkenin birlik beraberliği için hayatının en önemli siyasi riskini aldı. Açılım sürecini başlattı. 3 yıl içinde ne oldu. Zap Suyu’ndan, doğunun en yüksek tepelerine kadar insanlar gittiler piknik yaptılar,  gezdiler. O 3 yıl içinde ilk defa Diyarbakırlı hanımlar, dağa kaçırılan çocuklarının geri dönmesi için eylem yaptılar. Ne odluda şimdi bu süreci yeniden başlattılar” dedi.
DEVRİM NİTELİĞİNDE DEĞİŞİM
Türkiye’nin ne zaman yüzmeye başlasa, onu boğmak için boğazına atladıklarını ileri süren Dişli, şunları söyledi;
“Türkiye ne zaman bir adım öne çıksa, onun önüne geçtiler. Herkes elini vicdanına koysun.  Türkiye’de 2002 den beri devrim niteliğinde değişimler, gelişimler oldu. Gençler bilmez, ama benim yaşıma yakın olanlar bilir. Sabah aileden biri işe giderken, hastaneye uğrar kuyruğa girer randevu alırdınız, sonra 20 kişi dizilirdiniz, ağzınıza tek tahta ile bakılır, aspirin verip gönderilirdi. Yada şurada özel muayenehanesi olan doktor var sen ona git denirdi. Ama bugün özel - devret ayrımı yapılmadan tüm hastanelerde aynı hizmeti alabiliyorsun.”
KURTULUŞ SAVAŞINA GİRDİK
“ İMF gibi bir belayı ülkeden defettik.  İnşallah tek başına iktidara gelip kaldığımız yerden devam edeceğiz. Eğer tek başımıza iktidar olamazsak, yeniden bu ülkeye İMF girecek.  Bakın 7 Haziran’dan bugüne geçen zamana. İşadamı yatırım yapmıyor, çünkü önünü görmüyor. Siyasi istikrar olmazsa, ekonomik istikrar olmaz. Yatırımcı önünü görmeden iş yapmaz. Yatırım olmazsa istihdam olmaz.  Onun için hepimiz vicdan sahibiyiz. Elimizi vicdanımıza koyacağız, siyasi istikrarı sağlayacağız. A partisi B partisi adres göstermiyorum. Siyasi istikrar Türkiye içindir. Türkiye yeni bir kurtuluş savaşına girmiştir.  780 bin km alanda yeni bir kurtuluş savaşı vermeye başlayacağız. Her gün  şehit cenazeleri geliyor. Niye geliyor?  3 yıl yoktu.  Seçimi ertelemek, seçimi baskı altına almak için geliyor. Ama ne olursa olsun kimse bizim kardeşliğimizi bozamaz. Biz ülkenin vatan toprakları için Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bu topraklarda yaşayan 72 çeşit milletiyle yeni bir savaş vereceğiz. Ve bu savaşı kazanacağız.”
Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılış kurdelesi  İl Başkanı Fevzi Kılıç, Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve Şaban Dişli tarafından kesildi.  Açılışta davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz