Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Diş Hekimi Adayları Beyaz Önlüklerini Giydi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini giyerek hekimliğe ilk adımlarını attılar.

GÜNCEL
Diş Hekimi Adayları Beyaz Önlüklerini Giydi
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi birinci sınıf öğrencileri için “Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenlendi. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Altındiş, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Aygin, başkanlar, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Altındiş, Diş Hekimliğinin bilim ve sanatın birlikte icra edildiği bir meslek olduğunu söyleyerek hekimlik mesleğinin simgesi olan beyaz önlüğü giydirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Öğrencilere meslek tavsiyeleri veren Prof. Dr. Altındiş hekim adaylarının zorlu günlere rağmen hastalarına derman olan bireyler olacağını ifade etti. 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Gününün önemine değinen Prof. Dr. Altındiş hekimliğe ilk adımlarını atan diş hekimi adaylarına eğitim ve meslek hayatlarında başarılar diledi.
Törende konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce öğrencilerin kendileri için çok kıymetli olduğunu söyleyerek onların eğitimi için her türlü projeyi hayata geçireceklerini belirtti. Beyaz önlüğün çok derin ve önemli bir anlamı olduğunu vurgulayan Yüce, beyaz önlüğün saflığı, temizliği ve dürüstlüğü simgelediğini aktardı. Yüce diş hekimi adaylarını tebrik ederek meslek hayatında başarılar diledi.
Törende Diş Hekimliği Fakültesi Doç. Dr. Fahrettin Kalabalık ve öğrencileri tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Dinletinin ardından Diş Hekimliği Fakültesinin tanıtım videosu izletildi.
Tören, Diş Hekimliği Fakültesi geleceğin diş hekimi adaylarına beyaz önlük giydirilmesinin ardından sona erdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 3 =