Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

DEVA Sakarya'yı Adım Adım Dolaştı

Halkın taleplerini dinlediler ve genel merkezle paylaşmak için notlarını aldılar

SİYASET
DEVA Sakarya'yı Adım Adım Dolaştı

DEVA Partisi’nin Genel Başkan Yardımcılarından, MYK Üyelerive Parti Kurucular Kurulundan  oluşan 16 kişilik heyet Sakarya’yı DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve İl Başkan Yardımcıları, Kadın Çalışmaları ve Gençlik Çalışmaları Başkanları ile İlçe Başkanları ve teşkilat yöneticilerinin katılımı ile adım adım dolaştı.  2 günlük Sakarya programı STK, esnaf ziyareti, İşçi temsilcileri ziyareti, pazaryeri ve kahve ziyaretleri, şehit ailesi ziyareti, sağlık ve eğitim kurumu ziyaretleri, Ahilik Toplantısı Pilav Günü ziyareti, çiftlik ve tarla ziyaretleri başarı gerçekleştirildi. 

“Türkiye’nin Heryerinde Olduğu Gibi Sakarya’da Da Çok Güçlü Bir Değişim Talebi Var”

Sakarya’yı 2 gündür adım adım dolaşan DEVA Partisi Genel Merkez Yöneticileri Türkiye’nin heryerinde olduğu gibi Sakarya’da da çok güçlü bir değişim talebi olduğuna tanık olduklarını, 2023 yılı seçiminin ülkemiz için çok önemli olduğunu anlattıklarını ifade ettiler. Dinledikleri öneri ve şikayetleri, Genel Merkeze rapor olarak sunacaklarını ve bu konudanotlarını aldıklarını belirttiler.

“Halk Boş Vaadlerle Oyalanmak İstemiyor”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplumla İlişkiler Başkanı Hasan Karal, yaptığı açıklamada; “Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan ve DEVA Partisi Genel Merkez yöneticileri olarak bizler, Türkiye’yi dolaşıyoruz. Sadece Genel Başkanımız geçen ay 18 ile gitti. Türkiye’nin her yerini geziyoruz. Türkiye’nin her yerinde çok güçlü bir değişim talebi var. Sakarya’da da yaptığımız ziyaretlerde, kurumlarda, sokaktaki konuştuğumuz vatandaşlarda, çiftçide, esnafta, gençlerde, emeklilerdebu güçlü değişim talebini seslendiriyorlar. Halkımızboş vaadlerle oyalanmak değil, umudunu yeşertmek istiyor.Üzerimizde çok büyük bir sorumluluk var. Hem sorunları çözme, hem de temel haklar konusundaki kazanımları koruma güvenini vermemiz gerekiyor. Bu anlamda liyakatli kadrolarımızla sahadayız. İnsanlarımıza ulaşıp DEVA Politiklarını ve çözümlerimizi anlatıyoruz.

“Yandık, Bittik, Mahvolduk. Bizi Kurtarın Diyenler Var.”

Konuştuğumuz insanlar içinde Yandık bittik, mahvolduk. Bizi kurtarın diyenler var!.Korkmadan düşüncelerini ifade edeceği, çocukları ve kendi geleceği için ekonomik anlamda kaygılanmayacağı bir ülke istiyorlar. Çocuklarının beslenmesinden sağlığına, eğitimine her türlü imkana maddi imkanlarla ve kolayca ulaşabileceği, işsizliğin kol gezmediği, parasının değer kaybetmediği, üreten ve kazanan, refah düzeyi yüksek, zengin bir ülke istiyorlar. Gönlü zengin Sakaryalı halkımız, sadece kendisive çocukları için değil, eşi, dostu akrabalarının, komşusunun, hemşehrilerinin de namerde muhtaç olmadan, aydınlık, güzel, mutlu günler görmesini istediğini ifade ediyor. Bu konularda halkımız ülkenin her yerinde büyük bir beklenti içinde. Mevcut iktidarın yapamadığını ülkeyi nereye getirdiğini görüyoruz.Halkımız artık değişim zamanı geldiğine inanıyor. Sakarya’da da biz buna tanık olduk.

“Gençler Ülkemizin En Değerli Kaynağı Ve Gelecek Umududur”

Gençlerin daha çevreci, daha merhametli, daha hassas, daha bilinci açık olarak tercihlerini dile getireceklerini biliyoruz. Biz de gençlerin ülkemizin gelecek umudu olduğunu biliyoruz. Gençlerle de bir araya geldik. Çözüm önerilerimizi ve eylem planlarımızı paylaştık. Gençler umudunu yitirmemeliler. Ülkemizin zengin, aydınlık geleceği için liyakatli kadrolarımızla, istişare geleneğimizle güzel bir Türkiye ve güzel bir dünya için el ele vereceğiz. Bu ülke hepimizin. Ülkemizin en değerli kaynağı gençlerdir. DEVA EylemPlanlarımızda Gençlerin gelişimini destekleyecek, kendi ülkelerinde geleceğe umutla bakacak politikalara yer veriyoruz.” Ifadelerini kullandı.

"Genel Merkez İle Güç Birliği Yapıldı"

DEVA Partisi Genel Merkezinden Sakarya’ya gelerek çalışmalara katılan Ramiz Ongun, Hasan Karal, Aysun Hatipoğlu, Mustafa Ergen, Ömer Rıfat Gencal, Ali İhsan Merdanoğlu, Abdullah Müfik Yetgin, Bahar Ekşi, Yusuf Türkmen, Zeynep Tatar, Sedat Kızılcıklı, Burcu Yağan, Fırat Fesih Kaya, Duygu Aydın Diri, Salih Efe, Mahmut Tandoğan Sakarya da saha çalışmalarında DEVA Partisinin Sakarya İl ve İlçe yöneticileriyle birlikte 2 güne pek çok buluşma ve ziyaret sığdırdılar.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz