Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Deva Partisinden Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Açıklaması

Deva Partisinden Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü açıklaması yayımlandı.

SİYASET
Deva Partisinden  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Açıklaması

DEVA Partisi Kadın Çalışmaları Başkanları’nın öncülüğünde, İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve İl Yöneticileri, İlçe Başkanları, Gençlik Çalışmaları Başkanları ve partililerin de katılımı  ile DEVA Partisi Sakarya  Kadın Çalışmaları Başkanı Hayrunisa Nur Gökçe Dursun, Adapazarı Merkezde Atatürk Kültür Merkezi önünde “Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Kadına Yönelik Şiddeti Ülkemizin En Büyük Sorunlarından Biridir”

Deva Partisi olarak kadına yönelik şiddeti Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olarak görüyoruz.

Ülkemizde kadına yönelik şiddet her gün can almaya devam ediyor.Oysa biz;‘’Tek 1 can bile feda edilemez’’ diyoruz.

“Kadınların Devası Olacağız”

Kadına yönelik şiddeti, kadın ölümlerini açıklamalarında kanıksamış ifadelerle sayı ve oranlarahapseden, hafifleten sorumlu tarafların anlayışını asla kabul etmiyoruz.Türkiye’nin devası olmak üzere yola çıkmış olan bizler, kadınların devası olmaya da kararlıyız.

“Şiddet Sarmalından Ülkemizi Kurtaracağız”

Şiddetin çocuğa, kadına, erkeğe veya herhangi bir canlıya uygulanması asla kabul edilemez. Bu kısırdöngüden, bu şiddet sarmalından ülkemizi kurtaracağız, kararlıyız.Kadına yönelik şiddet öncelikle bir zihniyet sorunu, toplumsal ve kültürel bir sorun. Kadını erkektendeğersiz ve aşağı gören bir yaklaşımın ürünü.Ve biliyoruz ki, kadına yönelik şiddet münferit bir olay değil. Şiddet sadece kadınların değil,çocukların ve hatta şiddeti bizzat uygulayanların hayatlarını mahvediyor; toplumu içten içe çürütüyorve zayıflatıyor.

“Şiddeti Meşrulaştıran Zihniyeti Sanık Sandalyesine Oturtuyoruz”

İşte tam da bu sebeple; öncelikle kadınlara ayrımcılığı ve şiddeti meşrulaştıran bu zihniyeti sanıksandalyesine oturtuyoruz.Bütün kadınları tehdit eden; evde, sokakta, işyerinde ve hatta dijital mecra veya ağlarda kadınlaramusallat olan şiddet, karşımıza aşağılama, eziyet, hakaret, küfür, baskı, taciz, darp, ısrarlı takip olarakçıkıyor. Hayalleri, umutları solduruyor.

“Kadına Yönelik Her Türlü Şiddetle Mücadele Edeceğiz”

İşte tam bu sebeple biz DEVA Partisi olarak;şiddetin her türünün karşısında, kadınların yanında olacağız.Kadına yönelik fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik her türlü şiddetle aynı kararlılıkla mücadeleedeceğiz.

“Kadını Güçlü Kılacak Politikalarımızı Hayata Geçireceğiz”

Kadınların bireysel, sosyal, ekonomik ve siyasi anlamda güçlenmeleri için parti programımızda, politika

metinlerimiz ve eylem planlarımızda açıkladığımız bütün kararları ivedilikle hayata geçireceğiz.Kadınları destekleyecek, güçlendirecek, zihniyetin eşitlikçi, adil bir yapıya evrilmesiiçinmücadelevermeye devam edeceğiz.Biz şiddetin, kadınların özgüvenini, özsaygısını, yaşam enerjisini yok etmesine müsaade etmeyeceğiz.

“Kadınları Şiddetten Koruyacak Tüm Yasal Uygulamaların Takipçisi Olacağız”

Biz şiddetin, kadınların sağlığını bozmasına, sakatlanmasına, iyilik halini ortadan kaldırmasına ve hatta

hayatlarını söndürmesine izin vermeyeceğiz.Biz şiddetin temel kaynağını ahlaka, kadın bedenine indirgeyen anlayışla mücadele edeceğiz, artniyetli taraflarca kullanılmasının önüne geçeceğiz.

İstanbul Sözleşmesi başta olmak üzere, kadınları şiddetten etkili bir biçimde korumayı amaçlayan tüm

uluslararası anlaşmalar ve yasal düzenlemelerin, vicdani sorumlulukla uygulanmasının takipçisiolacağız.

“Kadınların Geleceğe Umutla Bakacağı Bir Türkiye’yi İnşaa Edeceğiz”

Bir taraftan cezaların caydırıcı olmasını sağlarken diğer taraftan toplumun eğitilmesi ve sorununiyileşmesi için gereken tüm adımları kesin bir kararlılıkla atacağız.

Söz veriyoruz;Biz DEVA Partisi olarak kadınların güvende olduğu, mutlu olduğu, üretken ve başarılı olduğu vegeleceğe umutla baktığı bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz.Ve bu hayali ülkemizdeki tüm kadınlarla birlikte gerçekleştireceğiz.”dedi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 7 =