Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

DEVA Partisi, Adapazarı İlçe Başkanı Serkan Geyik’ten 1 Mayıs Mesajı

ÇALIŞANLAR YOKSULLUKTA EŞİTLENMEYİ HAK ETMİYORLAR!

SİYASET
DEVA Partisi, Adapazarı İlçe Başkanı Serkan Geyik’ten 1 Mayıs Mesajı

ÇALIŞANLAR YOKSULLUKTA EŞİTLENMEYİ HAK ETMİYORLAR!

DEVA Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Serkan Geyik emekçilerin 1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramını kutladığı mesajında; “Türkiye’de bir kader seçimi var. Ekonomik anlamda kriz rüzgarlarıyla savrulan Türkiye’nin, sorunlarının kaderine terk edildiği gibi ülkemizin tüm çalışanları pahalılıkla, işsizlikle, geçim derdiyle mücadelede yalnız bırakıldı. Yoksulluğa, enflasyona ezdirilen, alım gücü yerlere düşürülen, fakirleştirilen emekçilerin sorunlarını gidermek için 14 Mayısta yeni bir sayfa açılacak. Baharlar gelecek!" dedi.


DEVA Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Serkan Geyik, açıklamasında; “Türk-İş’e göre, nisan ayı itibariyle, açlık sınırının 10 bin 135,50 TL'ye, yoksulluk sınırının ise 33 bin TL'ye yükseldiği açıklanırken, AKP iktidarı, çalışanları asgari ücrette, açlık sınırının altında bıraktı.  21 yıllık AKP iktidarının, haklarını en çok gasp ettiği, görmezden geldiği çalışanlar, 1 Mayısları zaten bayram olarak değil, hak ve özgürlük mücadelesi olarak idrak etmekteydi.  Bugün 1 Mayıs için iktidar sahiplerinin yapacağı allı pullu kutlamaların bir anlamı yoktur. İşçilerimiz göstermelik kutlamalar, süslü sözler değil, gerçek ve etkili çözümler ile destek beklemiş ancak iktidarın 21 yıllık icraatı sonunda çalışanlar yoksullukta, açlık sınırında eşitlenir duruma getirilmişlerdir. Ülkemiz ucuz emek cenneti yapılamaz. Ülkemiz insanı bunu hiçbir zaman hak etmiyor. Millet İttifakı bileşenleri olarak iktidara geldiğimizde bugün emekçi kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıları en kısa sürede giderecek, onurlu bir yaşam için gerekli koşulları sağlayacağız. 

 
“TÜRKİYE DE YENİ BİR SAYFA AÇILACAK VE BAHARLAR GELECEK!”
Türkiye’nin umudu ve aydınlık yarınlarının mimarı, yine ülkenin dört bir yanında çalışan insanlarımız olacaktır. İşçiler yarınlarına ilişkin endişe taşımadan üretebilmeli; insan onuruna yakışır bir hayatı yaşayabilmelidir. 14 Mayıs Seçimleri’nden sonra fabrikalarda, atölyelerde, tarlalarda ve ülkenin dört bir yanında helâl rızık kazanmak için çalışan emekçi kardeşlerimizin alın teriyle Türkiye’miz kalkınacak ve insanımızın hak ettiği refah seviyesine yeniden yükselecektir. Bu ülkede çalışan herkes alnının terinin karşılığını almalıdır. Millet İttifakı iktidarında, emek verenler de ülkenin gayri milli hasılasından daha çok pay alacaktır. Milletimizin teveccühü ve desteği ile hep birlikte 14 Mayıs günü, yeni bir sayfa açacağız.  Türkiye’ye yeniden baharlar gelecek ve her şey çok güzel olacak. Türkiye'nin kalkınmasına büyümesine emek veren ve alın teriyle katkıda bulunan tüm işçilerin 1 Mayıs’ı kutlu olsun." ifadelerini kullandı.  

 

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 7 =