Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

DEVA İlçe Başkanı Özkan, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun”

EVA İlçe Başkanı Özkan "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" mesajı yayımladı.

SİYASET
DEVA İlçe Başkanı Özkan,

EVA İlçe Başkanı Özkan "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" mesajı yayımladı.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ahmet Özkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlama mesajında, "Demokrasinin önceliği, gücünü halktan alan bağımsız ve özgür medya ortamının sağlanmasıdır. Mesleğinin gereğini yerine getirmek uğruna hayatını kaybeden kalemleri saygıyla anıyor, Sakarya İlimizin çok değerli gazetecilerini yürekten kutluyorum." İfadelerini kullandı. 

Ahmet Özkan, kutlama mesajında; “Tüm kesimlerin hak arama mücadelesine destek veren gazeteciler,  mesleklerini yaparken birçok engelle de mücadele eder hale geldiler. Gazetecilik  son dönemde iyiden iyiye ayrıştırılmaya, kutuplaştırılmaya sokuldu. İfade özgürlüğü bir süredir yazılı hukuk kuralı olarak kalırken uygulamada özgürlüklerden söz etmek imkansızlaştı. Basın Konseyi’nin 2021 Raporunda;  ülkemizde 12 binden fazla basın çalışanının işsiz kaldığı, çalışan gazetecilerin ise yüzde 78’inin haber hazırlarken siyasal baskı nedeniyle oto sansür uygulama zorunluluğu hissettiğiniifade ettiği yer almaktadır. Maalesef, basını özgür olmayan, ifade özgürlüklerinin kısıtlandığı bir ülkede, demokrasi de tartışmalı hale gelir. Çağdaş ve demokratik bir ülke özlemi duyan herkes bunun ön koşulunun özgür basın ve özgür gazeteciler olduğunu bilmelidir. 

Bu gün vesilesi ile görevleri başında hayatını kaybeden tüm basın mensuplarımıza Allah’tan rahmet diliyor, bu duygu ve düşünceler ile doğru ve tarafsız haber yapmak için mücadele eden, kamuoyunun gözü, kulağı ve vicdanı olarak çalışan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en kalbi duygularım ile kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 9 =