Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

CHP'nin seçim bildirgesini yorumladı

Taşkent"Sosyal ve ekonomik sorunlara çare olacak"

SİYASET
CHP'nin seçim bildirgesini yorumladı

Taşkent"Sosyal ve ekonomik sorunlara çare olacak"

Taşkent, yaptığı açıklamada, CHP seçim bildirgesinin ekonomik sıkıntılara çare olacağını belirterek çalışanlara, çiftçiye kısaca her kesimin sosyal ve ekonomik anlamdaki sorunlarına çare olacağını kaydetti.

 

Daha önceden kamuoyuna açıklanan, emeklilerimize dini bayramlarda birer maaş ikramiyenin büyük ilgi gördüğünü dile getiren Taşkent "Şimdi de ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan asgari ücretteki adaletsizlik ve asgari ücretten vergi alınması sorunları CHP İktidarında tarihe karışıyor. Asgari ücret üzerindeki vergiler kalkacak,en düşük ücret bin 500 TL olacak. Çünkü biz, insanlarımızın gönül rahatlığı içinde, huzurlu bir şekilde yaşamalarını istiyoruz. Ancak bugünkü, asgari ücret rakamlarında bu mümkün değil. CHP asgari ücreti bin 500 TL yapacak ve asgari ücretten vergi almayacak." dedi.

Taşkent CHPnin seçim bildirgesinde halkın yüzünü güldürecek, devrim niteliğinde birçok çalışmanın olduğunu ifade ederek açıklamasını şöyle sürdürdü:

"CHP yoksullukla mücadeleyi birinci gündem maddesi olarak belirledi. ekonomi odaklı yeni projeler de hazırlandı. Çiftçinin üretim amaçlı olarak kullanacağı mazotun litresi 2 TLye düşürülecek. Çiftçinin rekabet gücü artacak. Geçici tarım işçilerinin sosyal güvenliği devlet güvencesi altına alınacak. Geliri yoksulluk sınırı altında olan vatandaşların kredi kartı borçlarının yüzde 80i silinecek. Ve en önemlisi Üreten bir ekonomiyi ayağa kaldırarak yılda en az 1 milyon kişiye istihdam imkânı sağlanacak. Tüm bu projelerin alt yapısı hazır, kaynakları hazır bu konuda bütün çalışmaları yapılmıştır.

"ARTIK ANNE VE BABA ÇOCUĞUNUN İSTEDİĞİNİ ALABİLECEK"

CHP'nin seçim kampanyası kapsamında açıkladığı ilk proje olan emeklilere yılda iki kez ikramiyenin büyük yankı uyandırdığını ifade eden Taşkent, yeni açıklanan projelerle insanların rahat bir nefes alacağını vurguladı.

Dünyanın en ağır ve en zor yükü, aldığı maaşla geçinemeyen, çocuğuna istediği bir şeyi alamayan, bir babanın bir annenin yükü olduğunu vurgulayan Taşkent

"İşte CHP İktidarında annelerin, babaların yüzü gülecek, bu ekonomik refah tablosu ülkemize de olumlu olarak yansıyacaktır. CHP İktidarında en önemli önceliğimiz yoksullukla mücadele olacak oğlu askerde olan ailelere,65 yaş üstü vatandaşlara, engellilere yaşam desteği adı altında ödemeler yapılacak. Engelliler sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak, Ülke genelinde 10 milyonun üzerinde haneye sosyal destek sağlanacak." şeklinde konuştu

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 7 =