Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

CHP'den terör saldırısına kınama

Taşkent"Tüm gücümüzle terörü lanetliyoruz"

SİYASET
CHP'den terör saldırısına kınama

Taşkent"Tüm gücümüzle terörü lanetliyoruz"

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, Ankara’da Barış Mitingi toplanma alanında meydana gelen patlamayla ilgili büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Tüm gücümüzle terörü lanetliyoruz” dedi.
Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dileyen Taşkent, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Yetmedi mi bu kadar ölüm. Bu topraklar yiten canların acısını taşıyamıyor artık. Her gün bir ölüm haberi duymak istemiyoruz. Barış istiyoruz. Birlik ve beraberlik içinde bu ülkede yaşamak istiyoruz. 8 Haziran 2015' ten bu yana canımız yanıyor. Nefesimizi tutarak izliyoruz yaşananları. Savaştan nemalanan, kendi çıkarları için gençlerimize kıyan bu zihniyetin cezalandırılmasını istiyoruz.
”TEK SUÇLARI BARIŞ İSTEMEKTİ”
Bugün Ankara'da toplanan insanlar sadece barış istiyorlardı. Tek suçları barış istemekti. Barış ve demokrasi için sokağa çıkan insanlara tahammül edemeyen bu zihniyeti ve terörünü lanetliyoruz.
“SORUMLULAR, CEZALANDIRILSIN”
Gazetecileri döverek, insanları öldürerek kendi kirli hesaplarını uygulamak isteyenlerin, uzlaşmak yerine bu ülkeyi bölmek isteyenlerin ve bunların sorumlularının bir an önce bulunarak cezalandırılmasını talep ediyoruz.
Susmuyoruz, susmayacağız daha yüksek sesle barış, demokrasi birlik ve beraberlik diye haykıracağız.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz