Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

CHP’de İl ve İlçe Kongreleri Partide Hareketliliği Başlattı

SİYASET
CHP’de İl ve İlçe Kongreleri Partide Hareketliliği Başlattı

ATANMIŞ YÖNETİMLER DELEGE KARŞISINDA

CHP’de Genel Seçimin ardından kongre süreci 28 Eylül’de ilçeler ile başlayacak. 16 ilçenin ardından ise sıra il örgütüne gelecek. Tamamına yakını atanmış isimlerden oluşan yönetimler bu kez delegelerin karşısına çıkarak görev isteyecek.

KONGRE SÜRECİ
7 Haziran seçimlerinde milletvekili aday belirlemesini ön seçim ile belirlemeyen 30 ilden biri olan CHP Sakarya örgütü kongre sürecine gidiyor. Şu anda görevde olan İl Örgütü de dahil olmak üzere birçok ilçede atanmış yönetimler görev yapıyor. Seçimden öncede bazı ilçeleri görevden alan parti, yerlerine yeni atadığı isimlerle seçime gitmişti.
 

TAKVİM BELLİ
Örgütlerin kongre telaşı üye listelerinin hazırlanması ile başladı. Partide üye listeleri 20 Haziran itibariyle hazırlanmaya başlarken, 28 Temmuz’da bu listeler askıya çıkacak. 28 Eylül 25 Ekim arasında ilçe kongreleri, 11-29 Kasım arasında il kongreleri yapılacak. Yıllardır karşılarına sandık çıkarılmayan delegeler, oylarını kullanarak yönetimlerini belirleyecek.
 

ADAY OLACAKLAR
3 yılda 4 il başkanı gören CHP’de il başkanlığında kimlerin gönlü olduğu merak ediliyor. Mevcut başkan Ayça Taşkent’in aday olması beklenirken, tıpkı 30 Nisan 2012’de ki kongrede olduğu gibi atanmış yönetimin adaylığına karşı muhaliflerin bir ismi desteklemesi bekleniyor. Bilindiği gibi 2012’de atanmış İl Başkanı Yaşar Erdem, parti içi muhaliflerin desteklediği Ecevit Keleş’e karşı beklenmedik bir mağlubiyet alarak koltuğunu kaybetmişti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz