Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Çelik: "Hizmet anlayışımızın odağında her zaman insan olacak"

Serdivan’da eser ve hizmet belediyeciliğinin örneklerini hayata geçirirken yapılarımızı gerektiğinde birden çok ihtiyaca cevap verebilecek şekilde tasarlayıp hayata geçireceğiz. Bu yapıların inşasında şehir estetiğini asla ihmal etmeyeceğiz.

SİYASET
Çelik:

Çok amaçlı kapalı pazar yerlerimizi de bu hassasiyete bağlı kalarak yapacağız. Vatandaşlarımız; ferah, modern, konforlu yapılarda aradıkları her şeyi rahatlıkla bulabilecekler. Kapalı Pazar alanlarımızda tüm ihtiyaçlarını gönül rahatlığı ile karşılayabilecekler. Bu alanlarımızı afet durumlarında da süratle uygun hale getirip hem bölgesel kriz müdahale merkezi hem de barınma alanı olarak kullanabileceğiz.

GEREKTİĞİNDE BUNUN İÇİN DE KULLANILACAK
Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, AK Parti olarak eser ve hizmet belediyeciliğinin en güzel örneklerini Serdivan’da sergileyeceklerini belirterek, “İnşallah 31 Mart’la birlikte bu misyonumuzu Serdivan’ımızda yaşatmaya ve vatandaşlarımıza hizmet üretmeye devam edeceğiz. İlçemize kazandıracağımız yeni pazar alanlarını, gerektiğinde çok amaçlı faaliyet gösterebilecek nitelikte tasarlayacak ve afet anlarında her türlü barınma ihtiyacına hızlıca cevap verebilecek şekilde hazırlayacağız. Temennimiz böyle bir durumla asla karşılaşmamak. Ama olması halinde de bu alanlar tüm temel ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte olacak” dedi.
HER ADIMI ATACAĞIZ
Pazarların vatandaşların temel ihtiyaçlarını temin ettikleri en önemli yerler olduğuna dikkat çeken AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, “Halkımızın temel ihtiyaçlarını daha güvenli ve sağlıklı alanlarda karşılamaları için her adımı atacağız. Bu kapsamda mevcut pazar alanlarımızı da modernize edecek ve yenilerini ekleyeceğiz. Pazar alanlarımız farklı etkinlikler, ticari organizasyonlar için de kullanıma uygun olarak planlanarak inşa edilecek” diye konuştu.  
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZLA BİRLİKTE 
Lokantalar, işletmeler, konutlar başta olmak üzere özellikle pazar yerlerinin de evsel atığın önemli bir bölümünü oluşturan biyobozunur atıkların ve bitkisel atıkların merkezi olduğuna vurgu yapan Osman Çelik, “Özellikle pazarlarımızda, pazar alanı kapandıktan sonra oluşan atıklara hepimiz yakından şahit oluyoruz. Bu atıkların kompost hale gelerek şehir peyzajında, şehir tarımında kullanılmasını sağlayacak örnek uygulamaları Serdivan’ımızda hayata geçirmek için gerekli tüm adımları çözüm ortaklarımızla birlikte atacağız. İnsan öncelikli hizmet anlayışımızın merkezine, eğer biz vatandaşımızı, insanımızı oturtuyorsak, onların sağlığı da bizim için bir o kadar önceliklidir. Bu açıdan halk sağlığını koruma noktasında gereken neyse, belediyemizin üzerine hangi görev düşüyorsa seve seve yapacağız. Bu yatırımları basit yatırımlar olarak görmüyoruz. Konu sıfır atık olduğunda biz her çalışmaya, projeye, uygulamaya varız ve içerisinde olacağız” diye konuştu.
İNSAN ÖNCELİKLİ, HİZMET ODAKLI YEREL YÖNETİM 
İnsan Öncelikli, Hizmet Odaklı Yerel Yönetim anlayışından taviz vermeden, eser üretmeye devam edeceklerinin altını çizen Osman Çelik, “AK Parti olarak icraat ve eser siyasetimizde; şikayet etmeyen, bahanelerin arkasına sığınmayan bir yaklaşımı benimsiyoruz. Çözüm üreten, kalıcı eserler bırakan, Serdivan’ımızın sadece bu gününü değil, geleceğini de planlayan bir anlayışla hizmet edeceğiz. Serdivan’da az söz çok iş, hizmet sloganıyla; çok çalışacağız, çok üreteceğiz” diye konuştu. 
BİZ SERDİVAN’A SEVDALIYIZ
Çelik son olarak ‘yerinde yeni yaşam’ kavramının önemine vurgu yaparak, “’Yerinde Yeni Yaşam’ın daha kaliteli ve güvenli hale getirilmesi için daha yaşanabilir, daha güvenli ve daha huzurlu, modern ve konforlu alanlar inşa edeceğiz. Vatandaşlarımız için tüm imkanlarımızı kullanmaktan çekinmeyeceğiz. Biz Serdivanı’mıza sevdalıyız. 31 Mart’ta da bu sevdaya birlikte evet demek için tüm hemşehrilerimizi sandıklara, oy vermeye davet ediyorum” diye konuştu. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 9 =