Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir ulaşımda 1 yılda 10 milyon kez tercih edildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 2022 yılının toplu taşıma raporunu açıkladı. Kart54 kullanımı1 yılda yaklaşık 10 milyon gibi bir sayıya ulaştı.

GÜNCEL
Büyükşehir ulaşımda 1 yılda 10 milyon kez tercih edildi

34 farklı hatta 70 ayrı otobüsle kentin her noktasına yolcu taşıyan Büyükşehir, 1 milyon Sakaryalının tam anlamda memnuniyetini kazanmak için filosunu ve sistemini güçlendiriyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada 2022 yılını hizmetle, memnuniyetle geçirdi. Şehrin merkezine ve tüm güzergâhlarına yolcu taşıyan, araç ve sefer sayılarını artıran Büyükşehir, son 1 yılda verdiği kaliteli hizmetle tercih edilme noktasında büyük bir başarı elde etti. 

10 milyon kullanım

Açıklanan yılsonu faaliyet raporuna göre 1 yılda Kart54 kullanımında yaklaşık 10 milyon gibi bir sayıya ulaştı.Yeni uygulamayla devreye alınan kredi kartıyla ödeme sistemi ise 130 bin kez kullanıldı. Ayrıca 2022 yılında 55 bin yeni kullanıcıya Kart54 tanımlandı. Vize işlemi ise 45 bin kez gerçekleştirilirken 185 bin internet dolum işlemi yapıldı.

Bünyesinde hizmete aldığı 34 farklı hatta çalışan 70 ayrı otobüsle güvenli taşımacılık misyonunu sürdüren Büyükşehir, 1 milyon vatandaşın talebine en hızlı şekilde cevap vererek 1 yılda 2 bin 100 adet ek sefer düzenledi. Bunların yanı sıra 2022’de 307 adet kapalı otobüs durağı montajlandı, 962 kapalı durağın ise bakım ve onarımı tamamlandı.  

“Her bir vatandaşımıza teşekkürler”

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Toplu taşımada hayata geçirdiğimiz yeniliklerle hemşerilerimizin ulaşımlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Ulaşımda hızlı ve kolay ödeme imkânı sunan Kart54’ü seçen tüm yolculara teşekkür ediyoruz. 2023’ün kaliteli hizmetle, memnuniyetle geçmesi için gündüz-gece çalışmaya devam edeceğiz” denildi.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 8 =