Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir şehrin merkezinde gece mesaisinde: Adnan Menderes ve Yeni Bosna artık yeni yüzüyle

Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir yanında vatandaşların yoğun olarak kullandığı ana hatları yeniliyor. YOL-BAK ekipleri, son olarak kent merkezinde başladıkları yoğun gece mesaisinde Yenibosna ve Adnan Menderes Caddesi’nin bir bölümü sil baştan yeniledi. Merkez trafiğini daha güvenli ve konforlu hale getiren yol yenileme çalışmaları, şehrin tüm merkez caddelerini kapsayacak.

GÜNCEL
Büyükşehir şehrin merkezinde gece mesaisinde: Adnan Menderes ve Yeni Bosna artık yeni yüzüyle

Sakarya Büyüşehir Belediyesi, 6 ayda 200 bin tondan fazla asfalt serimiyle yeni bir rekora doğru adım adım ilerliyor. Şehrin 16 ilçesinde en uzak noktadan, kent merkezlerine kadar tüm yolları sil baştan yenileyen Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi (YOLBAK) ekipleri, çalışmaların yönünü şehir merkezine çevirdi. 

Serdivan’dan sonra Adapazarı

Serdivan’daki AVM’ler bölgesinde trafiğe nefes olan yenileme çalışmalarını tamamlayan ekipler ardından, minibüs, dolmuş ve belediye otobüsü gibi toplu taşıma güzergahlarına yöneldi. YOLBAK ekipleri işlemlere Adapazarı 1. Hemzemin Geçit’ten Erenler yönüne doğru seyreden Yeni Bosna Caddesi’nde devam etti. Bosna Caddesi gidiş-geliş olmak üzere tüm asfalt yenilendi. 

İki önemli güzergâh

Bu caddeyle Kesişen Adnan Menderes Caddesi Altgeçit Kavşağı ve çevresindeki bağlantı yolları da yeni asfalta kavuştu. Kavşağa ulaşan 350 metrelik çevre bağlantı yolları ile Yeni Bosna Caddesi’ndeki 750 metrelik kısma 2 bin 500 ton asfalt serimi tamamlandı. Gece mesaisi yapan ekipler kentin en işlek caddelerinden olan iki caddeyi yeni yüzüne kavuşturdu. Bu çalışma merkez ulaşımını daha güvenli ve konforlu hale getirdi. 

Gündüz-gece demeden

YOL-BAK’tan yapılan açıklamada: “Başkan Yüce’nin ‘ulaşmadığımız nokta kalmayacak’ sloganıyla talimatını verdiği yol yenileme ve asfalt çalışmalarımızda bir güzergâhı daha tamamladık. Yeni Bosna ve Adnan Menderes Caddesi’ndeki büyük bir kısım yoğun mesai sonunda yepyeni yüzüne kavuştu. Bu kapsamda çalışmalarımıza gece gündüz demeden devam ederek vatandaşlarımızın güvenilir bir yolculuk yapması için çalışacağız” denildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 5 =