Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir’in eğitici gezileri sayesinde gelecek nesiller su bilinci ile yetişiyor

Büyükşehir Belediyesi, SASKİ tarafından öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği kurum gezileri sayesinde gelecek nesillerin su konusunda bilinçli olmasını sağlıyor.

GÜNCEL
Büyükşehir’in eğitici gezileri sayesinde gelecek nesiller su bilinci ile yetişiyor

Su ile elde enerjinin aşamalarına tanıklık eden öğrenciler ADASU HES tesislerini gezerek çalışmaları yakından incelediler.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), gelecek nesillere örnek olan çalışmalarını öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. Belirli aralıklarla gerçekleştirilen tesis gezilerine ilkokul düzeyinden üniversite öğrencilerine kadar tüm öğrenciler katılıyor. ADASU HES tesislerini öğretmenleri ile birlikte ziyaret eden Yücel Ballık Ortaokulu öğrencileri tesiste sorumlu olan uzman personeller tarafından su sayesinde üretilen enerji hakkında bilgilendirildi. 

Öğrenciler enerji üretim aşamalarını yakından inceledi

Kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Kıymetli öğrencilerimize, gelecek nesillerimize hayata geçirdiğimiz başarılı çalışmalarla örnek olmak bizlere gurur veriyor. Bizler yarınlarımızı düşünerek hayata geçirdiğimiz çalışmalara genç nesillere örnek olurken umuyoruz ki onlar bizden aldığı bilgileri geliştirerek daha büyük projeleri ülkemize kazandıracaklar. ADASU HES sayesinde şehrimize kazandırdığımız enerjinin aşamalarını öğrencilerimize yakından anlatırken aynı zamanda Sakarya Nehri’nin temizliği hakkında da öğrencilerimiz bilinçlendirildi” ifadeleri kullanıldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 9 =