Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bekaroğlu, Hendek'te

"Ülkede 17 Milyon yoksul var"

SİYASET
Bekaroğlu, Hendek'te

"Ülkede 17 Milyon yoksul var"

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bekaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Sakarya'nın Hendek ilçesine geldi.

Bekaroğlu, Hendek otoban gişelerinde, CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, CHP Sakarya Milletvekili ve 1'inci sıra milletvekili adayı Engin Özkoç, CHP Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Bal, Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak ve partililerce karşılandı.

CHP Hendek İlçe Binası'na geçen Bekaroğlu, burada halka seslendi.
Bekaroğlu, özetle şunları söyledi:
"CHP hergün biraz daha yükseliyor.
AKP 13 yıl önce çıktı ve millete 3 şeyle mücadele edeceğiz dedi; yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluk.

-"ÜLKEDE 17 MİLYON YOKSUL VAR"-

13 sene geçti, yoksullukla filan mücadele etmiyorlar, yoksulluğu yönetiyorlar. Yoksulluk üzerinden oy devşiriyorlar. Hala bu ülkede 17 milyon yoksul insan var. Yani, ayda 200 liradan az parayla geçinmek zorunda olan 17 milyon insan. Bu korkunç birşey.
Yasaklar konusunu biliyorsunuz, her gün yeni yasaklarla yüzyüze geliyoruz.
Yolsuzluklarla ilgili de hiçbir şey demeyeyim, onu da zaten artık herkes biliyor.

-"AKP İKTİDARI BİTİYOR, BUNDAN EMİNİM"-

AKP tabanında müthiş bir rahatsızlık var. Bir kişiyi ikna ederek, sandığa gidin. Bunu yapabilirsiniz. İnanıyorum ki seçimde çok güzel bir sonuç alacağız.
AKP iktidarı bitiyor, bundan eminim. Daha sonra inşallah sosyal demokrat bir programla iktidara gelip bu halkı, bu insanları, bu coğrafyayı rahatlatacağız.

-KILIÇDAROĞLU'NUN SÖYLEMİ ÜLKEYİ NORMALLEŞTİRDİ-

Bu coğrafyayı diyorum. Bakın coğrafyamızda müthiş bir sıkıntı var, iç savaşlar var. Bu savaşların Türkiye'ye gelmesini engellemek, bu dönem siyasetçilerin temel görevidir.
CHP'nin temel görevidir. Bunu yapmak için Sayın Kılıçdaroğlu, bir şanstır. Sayın Kılıçdaroğlu eğer bu seçimde söylemini yumuşatmasaydı, bunların polemiklerine aynı şekilde cevap verseydi, ülkede çok ciddi sıkıntılar olabilirdi. Sayın Kılıçdaroğlu daha iktidara gelmeden Türkiye'yi bu  anlamda normalleştirdi, rahatlattı. Umarım sandıkta bunun karşılığını göreceğiz."
Bekaroğlu, Hendek'te esnaf ziyaretinde de bulundu. Vatandaşlarla sohbet edip, sıkıntılarını dinleyen Bekaroğlu, partisinin politikaları hakkında bilgi verdi.
Mehmet Bekaroğlu daha sonra yine seçim çalışmalarına katılmak üzere Bolu'ya geçti.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 5 =