Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Başkan Yüce finişerin direksiyonunda: “Sakarya aşkıyla, gündüz-gece mesaideyiz”

“Şehrin dört bir yanına eşit hizmet anlayışıyla gündüz-gece demeden yenilemeye, inşa etmeye devam ediyoruz”

GÜNCEL
Başkan Yüce finişerin direksiyonunda: “Sakarya aşkıyla, gündüz-gece mesaideyiz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Asfaltsız yol kalmayacak” sloganıyla yürütülen yol yapım ve onarım çalışmalarını yerinde incelemek için gittiği Pamukova Gökgöz’de finişerin direksiyonuna geçerek, “Şehrin dört bir yanına eşit hizmet anlayışıyla gündüz-gece demeden yenilemeye, inşa etmeye devam ediyoruz” dedi. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ‘Sakarya’da asfaltlanmamış yol bırakmayacağız’ sloganıyla yürütülen asfalt çalışmalarını yerinde inceliyor. Şehrin her noktasında, tüm ilçelerinde gündüz-gece demede çalışan YOL-BAK ekiplerini çalışma alanında ziyaret eden Yüce, Pamukova Gökgöz’de devam eden asfalt serim mesaisine katıldı. Sakarya’nın yüzlerce kırsal mahallesinde vatandaşa kaliteli bir ulaşım altyapısı oluşturma için tüm imkânlarını seferber ettiklerini ifade eden Yüce, 3 buçuk yıllık süreçte bu alanda ulaşılan rekor seviyeyi daha yukarı taşımak istediklerini vurguladı. Yüce’ye ziyareti sırasında Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, AK Parti İlçe Başkanı Aziz Burak Çelik, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, YOLBAK ekipleri eşlik etti.

Doğaya, toprağa yatırım

Bulundukları noktada bin 200 metrelik yola 500 ton sıcak asfalt serdiklerini ve bu işlem öncesinde altyapı, üstyapı ve kaldırım yenileme işlemlerini tamamladıklarını kaydeden Yüce, finişerin direksiyonuna geçerek asfalt döküm işlemini bizzat yaptı. Bölge halkıyla bir araya gelen, istek ve talepleri dinleyen Başkan Yüce, “Halka hizmet, hakka hizmettir” şiarıyla yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Özellikle sahip oldukları coğrafyanın eşsiz kaynaklarından faydalanarak, doğaya zarar vermeden toprağa yatırım yaptıklarını belirten Yüce, tarımsal kalkınma projelerine atıfta bulundu. 

Toprağa, doğaya zararsız yatırım

Yüce, “Sakarya aşkıyla kentin her noktasında önemli işler yapmaya çalıştık. SASKİ marifetiyle Gökgöz Mahallemizde kesintisiz içme suyu için ekiplerimiz altyapıyı yenileyerek kayıp kaçak oranını da en aza indirdi. Sadece altyapı değil tarım alanında ilçemizin bize sunduğu verimliliği kullanarak Bakacak Mahallemiz’de önemli bir çilek tarlasını hayata geçirdik. Sakarya’mızın eşsiz doğasına zarar vermeden, bu bereketli topraklara yatırım yaparak üretimin ve istihdamın bir parçası haline getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Bölgemize hayırlı olsun

Başkan Yüce, “Bizler Sakarya’yı ilmek ilmek dokuyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren kollarımızı sadece şehrimizi yenilemek adına sıvadık. Bu düstur doğrultusunda sadece bir ilçemizi değil 16 ilçemizi eşit şekilde yeniliyoruz. Büyükşehir olarak bugün Gökgöz Mahallemiz’de ki asfalt eksiğini kapatmak adına buradayız. Yapılan yatırım mahallemize ve bölgemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 2 =