Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Başkan ,Yüce Bilgi kirliliğine son verilmiştir

MHP gurubu Kamuoyunun endişelerini gidermek için çimento fabrikasının yapılmaması içim şerh konulması şeklinde düzenleme yapılmasını Başkan oylamaya sunarak oybirliğiyle kabul edilmiştir.

SİYASET
Başkan ,Yüce Bilgi kirliliğine son verilmiştir

MHP gurubu Kamuoyunun endişelerini gidermek için çimento fabrikasının yapılmaması içim şerh konulması şeklinde düzenleme yapılmasını Başkan oylamaya sunarak oybirliğiyle kabul edilmiştir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin 12.06.2023 Pazartesi günü saat 14.00’d yapılan meclis toplantısında gündemin 64. Maddesi olan:
“İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın Karasu İlçesi, Darıçayırı Mahallesi’nde meri planda bulunan Sanayi Alanına ilave olmak üzere19.71 ha’lık alanda 1/25000 ölçekli Nazım İmar Plan değişikliği, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması için “Kamu Yararı Kararı” alınmasına ilişkin 02.06.2023 tarihli ve 88789 sayılı yazısı”

İlave sanayi bölgesi yapılması ile ilgili söz alan MHP Grup Başkanvekili Erbay Kayatürk; “Kamuoyunda bir bilgi kirliliği dolaşmaktadır. Bu olayı daha somutlaştırarak gerçek kamuoyu ile paylaşılmalıdır” dedi.

Kayatürk şayet bahsedilen ilave sanayi bölgesine denildiği gibi bir çimento fabrikası yapılacaksa MHP grubunun bunu asla kabul etmeyeceğini belirtti. 
Her bölgenin sanayisi olmalıdır. Sanayi olmazsa olmaz ama tarım olmazsa hiç olmaz. Ülkemizin en verimli tarım toprakları Sakarya ili Akovasıdır. Toprakları kirletecek sanayinin kurulması bizi tedirgin eder. Yalnız bölge toprağının kirlenmesiyle kalmaz. Buna benzer sanayiyi de teşvik eder. İşin içinden çıkılmaz bir hal olur şeklinde endişelerini dile getiren Kayatürk, Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu konudaki bilgi ve düşüncelerini öğrenmek istediğini belirtti.

Belediye Başkanının; MHP grubunun endişelerimi saygıyla karşılarken bizlerinde bu gibi sanayi kuruluşlarına müsaade etmeyeceklerini belirtti. 
Kamuoyunun endişelerini gidermek için çimento fabrikasının yapılmaması içim şerh konulması şeklinde düzenleme yapılmasını oylamaya sunarak oybirliğiyle kabul edilmiştir.

Erbay Kayatürk, Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye bu hassasiyetinden dolayı teşekkür ederek, kamuoyunu rahatlatarak bilgi kirliliğine son verilmiştir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 3 =