Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Başkan Yüce: “2023 hedeflerine Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ulaşacağız”

2022 Sakarya’da proje ve yatırımlarla geçti

GÜNCEL
Başkan Yüce: “2023 hedeflerine Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ulaşacağız”

Başkan Ekrem Yüce, 2022 yılını değerlendirdi. Yatırım ve eserlerin hizmete alındığı bir yılı daha geride bıraktıklarını, 2022’de tanıtım ve açılışların yoğun olduğunu belirten Başkan Yüce, “Altyapı ve üstyapı yatırımları, tarım, ulaşım, çevre, spor, enerji projeleri, sosyal, kültür ve eğitim alanındaki çalışmalar ile kentsel tasarım ve cadde yenileme adımları ile dolu dolu bir yıl geçirdik. İnşallah Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yeni yılda şehrimiz için üretmeye, ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 2022 yılına ilişkin değerlendirmelerini paylaştı. Şehrin yeni yatırım ve eserlerle buluştuğu, Sakarya’ya hizmet için yoğun bir temponun yaşandığı bir yılı geride bıraktıklarını aktaran Başkan Yüce, 2023 yılında da Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Sakarya için üretmeye, değişim ve dönüşüm için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, yeni yılın hayırlara vesile olmasını temenni etti. Yüce, altyapı ve üstyapı yatırımları, tarım, ulaşım, çevre, spor, enerji, eğitim, kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmalarıyla birlikte nice çalışmaların da yeni yılda Sakarya’yla buluşacağını dile getirdi.

Tarımda Türkiye’ye örnek olduk
2022 içerisinde tarımsal çalışmaların büyük ivme kazandığını, Türkiye’ye örnek projelerin hayata geçtiğini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Seracılık Mükemmeliyet Merkezimizi hizmete aldık ve çok kısa sürede 600 bin tonun üzerinde domates üretimi gerçekleştirdik. Jeotermal ısıtmalı topraksız tarım yaptığımız bu merkez, hamdolsun çok beğeni kazandı. Melen isale hattı üzerinde bulunan yaklaşık 70 kilometre uzunluğa sahip atıl alanda da alım garantili tıbbi ve aromatik bitki üretimi yapıyoruz. Bu yıl da biberiye, ıhlamur, adaçayı, lavanta, kedi otu, kuşburnu, akasya, kekik gibi farklı çeşitlerde çok ciddi bir verim aldık” dedi.

Tarımsal çalışmalarda üretim artıyor
Yüce, tarımsal çalışmaların pek çok alanda üretime dönüştüğünü ifade ederek, “Pamukova Bakacak’ta çilek üretimi yapıyoruz. Sezonu 30 bin kilo hasatla kapattık. Yoğun talep üzerine 18 dekarlık üretim alanını 35 dekara çıkarıyoruz. Kenevirin yanı sıra salep ve safran yetiştiriciliği ile UTÇEM alanında meyve fidanlığı oluşturduk. Dikimlerimiz tamam. Ayrıca yine hastalıklardan ari manda çiftliğimizi kurduk. Fidan üretimi ve peyzaj alanında oluşturduğumuz Yanık Fidan Teşhir Alanı ve BAHÇEM satış ofisleriyle dünyanın en potansiyelli şehri olan Sakarya’mızı marka yapmak için çalışıyoruz. Geyve Ürün Toplama Merkezini tamamladık ve hizmete sunduk. Tarımda hamdolsun çalışmalarımızın verimini alıyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 8 =