Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Başkan Kurt: "Söğütlü'de doğal gaz olmayan mahalle kalmayacak"

Söğütlü Belediye Başkanı Selçuk Kurt, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak vatandaşlara müjdeler dolu bir video yayımladı. "Söğütlü'de doğal gaz olmayan mahalle kalmayacak" diyen Başkan Kurt, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

İLÇELER
Başkan Kurt:

Söğütlü Belediye Başkanı Selçuk Kurt, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak vatandaşlara müjdeler dolu bir video yayımladı. "Söğütlü'de doğal gaz olmayan mahalle kalmayacak" diyen Başkan Kurt, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Seçim vaadi olarak değil, hizmet olarak görüyoruz
"Ekip arkadaşım bugün çok mutluyuz. Özellikle de bu mutluluğumuzu heyecanımızı sizlerle paylaşmak için de kamera karşısına geçtik. Biliyorsunuz, ilçemizde 11 mahalle ikide cadde olmak üzere 13 farklı lokasyonu doğal gaz eksiğimiz vardı. Tabii bu hep söylenen bir şeydi ama süreç içerisinde devamlı bu yatırımları ilçemize kazandıracağımızı hep dile getiriyorduk. Çünkü sadece bunu bir seçim vaadi olarak değil bir hizmet olarak görüyorduk. Bu bizim için çok kıymetli bir şey. Bugün geldiğimiz şartlarda 11 mahalle ve iki tane cadde olmak üzere, 13 tane farklı lokasyona belki son dönemin en büyük doğal gaz yatırımını yaparak kazandırdık inşallah.
Belediye olarak biz de işin içindeyiz
İki farklı lokasyonda çalışmalar başladı. Bu bölgede yolun bu tarafında Hasanfakı mahallemizde diğer bölgedede beş Dermen mahallemizde çalışmalar şu anda bütün hızıyla devam ediyor. Tabii biz bu süreçler bu çalışmalar devam ederken belediye olarak tamamen işin içinde olalım istedik. Bu yüzden de hem buradaki çalışmalarda hem diğer çalışmalarda bütün ekip arkadaşlarımız sahada. Fen işleri ile olsun, İmar Müdürlüğümüzle olsun ve teknik arkadaşlarımızla beraber hem burada çalışmayı yürüten; müteahit arkadaşlarımız ve teknik ekibimizle beraber süreci ortak ortak paydada yönetiyoruz. Ben biraz bunlarla da alakalı teknik detayları da size vermek istiyorum. Proje çok büyük bir proje. Akışkanlığı da çok çok hızlı ve süreci de bizim dinamik olarak içinde olmamız lazım. Özellikle belediyeye düşen çok büyük büyük bir yük var. Açıkçası bununla da alakalı hem maliye hem de idari bir disiplin uygulayarak süreci başlattık. Şu anda üç exoatör 11 kamyon olmak üzere sadece bu işle alakalı çalışma yapan ekibimiz var. Tabi bu süreç kolay değil ama biz hakikaten bu hizmetin ilçemize bir an önce kazandırılması ve ilçemizdeki bütün vatandaşlarımızın bu hizmetten keyifle yararlanması en büyük arzumuz ve bu heyecanla bizi bu hizmetin başına getiren halkımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.
90 milyonluk dev yatırım
Bu süreci ve mutluluğumuzu, özellikle sizle paylaşmak istedik. Tabi bahsediyoruz ya bu çok büyük bir yatırım diye, aşağı yukarı 90 milyonluk bir yatırım. Son dönem kazandığımız en büyük doğal gaz yatırımlarından. İnşallah bu süreci doğru yönetir ve bir aksilik çıkmazsa da ilçemizde doğal gazi olmayan mahallemiz kalmayacak inşallah. Ondan sonra da çok büyük hizmetleri konuşacağız hep beraber. Kıymetli hemşerilerimiz bu hizmetin ilçemize kazandırılması noktasında genel başkan yardımcımız Büyükşehir belediye başkanımıza milletvekillerimize il başkanımıza ve ilçe başkanımıza ve dahası burada sahada canla başla mücadele eden bütün ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İnşallah çok daha iyi hizmetlerle karşınıza çıkacağız. Ne kadar iyi hizmet yaparsak biz o kadar motive oluyoruz."

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 4 =