Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Başkan Altuğ, Orta Vadeli Planı Değerlendirdi

“OVP kapsamındaki reformların belirtilen sürede hayata geçmesi üretim gücünü artıracaktır”

GÜNCEL
Başkan Altuğ, Orta Vadeli Planı Değerlendirdi

“OVP kapsamındaki reformların belirtilen sürede hayata geçmesi üretim gücünü artıracaktır”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program (OVP) ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.

Başkan Altuğ, OVP’nin, ekonomik belirsizliğe çözüm üretecek nitelikte hazırlanmış olduğuna vurgu yaparak iş dünyasının yaşadığı endişelerin ortadan kalkması noktasında önemli bir adım olduğunu belirterek şunları dile getirdi: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve önümüzdeki 3 yılın ekonomik sistemine yönelik hazırlanan ve büyüme sürecine katkı sağlaması hedeflenen Orta Vadeli Plan ülkemiz, milletimiz ve iş dünyamız için hayırlı olsun.

İş dünyamız için üretim gücünün desteklenmesi,istikrar ve güven ortamı her zaman önem arz etmiştir. Geçmişten alınan tecrübeler ile gelecek yatırımlarının şekillenmesi de bu istikrara göre ilerlemektedir.

Özellikle bu planın tasarlanması sürecinde özel sektör temsilcilerinin görüşlerinin dikkatle alınarak planın şekillenmesi de çok kıymetlidir.  İş dünyası tarafından orta vadede somut etkilerin beklendiği OVP ile öngörülebilir bir programın oluşturulduğunu görüyoruz. Yatırımlar için güven ortamının sağlanarak ekonomik istikrarın yeniden tesis edileceğini, üretim gücünün destekleneceğine inanıyoruz.

Özellikle açıklanan 7 öncelikli yapısal plan kapsamında yerli üretimimizin daha çok desteklenmesi, geleceğin üretim şekli olan yeşil dönüşüme verilen önem, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi, teknolojik gelişime odaklanma süreci zaten biz iş dünyasının ve özellikle de sanayicinin her zaman gündemindeydi. Bu konuda da OVP ile ulusal bir akıl birliğiyle hızlıca yol alacağımız kesindir.

Planın kararlılıkla, doğru ama birden çok olumlu fikirde ülkemizin istikbali için uygulanması yarınlarımız için çok önemlidir.
OVP kapsamında açıklanan reformların belirtilen sürelerde hayata geçmesi iş dünyamızın yatırımlarını ve ülkemizin ekonomik gidişatına yukarı yönlü ivme kazandıracaktır. Bu süreçte iş dünyası olarak elimizden gelen desteği verip, ülkemizin hedefleri doğrultusunda kenetlenerek tüm gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 9 =