Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Başkan Alemdar’dan 17 Ağustos Mesajı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin yıl dönümü nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

GÜNCEL
Başkan Alemdar’dan 17 Ağustos Mesajı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin yıl dönümü nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Başkan Alemdar mesajında; “Marmara depreminin üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen her 17 Ağustos’ta içimizi derin bir yasa boğan felaketin acı bilançosu ile karşı karşıya geliyoruz. Binlerce hemşerimizin vefatına, bir o kadar hemşerimizin yaralanmasına ve üç yüz binden fazla konutun hasar görmesine neden olan depremin acılarını hala yüreğimizde hissediyoruz.17 Ağustos depremini unutmamakla beraber, yaşadığımız tarifsiz acıların bir daha yaşanmaması için tedbirlerimizi artırmalıyız.

Bizler de bu kapsamda Serdivan Belediyesi Mobil Afet Aplikasyonu’nu teknolojik gelişmelere paralel olarak geliştirdik ve yenilemeye de devam ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan isteğimiz bu uygulamamızı telefonlarına yüklemeleri. İnşallah böyle bir şeye ihtiyaç duymayız ama olduğu zaman da süratle hareket edebilmemiz için lütfen siz de ‘Sonra Değil Şimdi’ diyerek tedbir için ilk adımı atın diyoruz.

Bu vesileyle 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. İnşallah bir daha böyle bir acı yaşanmaması umuduyla onları asla unutmayacağımızı dile getirmek isterim. Deprem Şehitlerini yâd etmek üzere tüm vatandaşlarımızı 17 Ağustos 2023 Perşembe günü saat 10.30’da Serdivan Deprem Şehitliği’nde gerçekleştireceğimiz anma programına davet ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 7 =