Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bakkalların Tarım Kredi Heyecanı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, bakkallara Tarım Kredi Marketi bayiliğinin verileceği yönündeki girişimleri desteklediklerini açıkladı.

EKONOMİ
Bakkalların Tarım Kredi Heyecanı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, bakkallara Tarım Kredi Marketi bayiliğinin verileceği yönündeki girişimleri desteklediklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yeni Tarım Kredi Marketlerinin sayılarının artması ve bakkallara bayilik verilmesinin önü açılacak. Hazırlıklar kapsamında bakkal esnaflarına bayilik verileceği yönündeki girişimleri desteklediklerini belirten Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, “Yıllardır dile getirdiğimiz gibi bakkallarımız bu işi en iyi yapan işletmeler olur. Devlet desteği ile hem esnafımız, hem de vatandaşımız derin bir nefes alır.” Dedi.

Tarım Kredi Marketlerinde halka uygun fiyatla satışa sunulan ürünlerin bakkallar aracılığıyla yapılmasının çok yerinde bir girişim olacağını vurgulayan Oda Başkanı Ahmet Akdardağan, “Tarım Kredi marketlerinin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında unutulan mahalle bakkalları nihayet gündeme gelmiştir. Biz yıllardır bu talebimizi her platformlarda dile getiriyoruz. Her sokağa ve mahalleye tarım marketlerinin yenilerinin açılmasının yerine, tamamen bakkal esnafına verilecek bayilikler ile vatandaşlarımıza ürün tedariği konusunda büyük kolaylık sağlanabilir. Bakkal esnafları olarak, devletin uygun fiyata satışa sunduğu ürünleri vatandaşımıza ulaştırmaya hazırız. Bu yönde başlatılan çalışmaları destekliyor ve yerinde buluyoruz.” Dedi.

Başkan Akdardağan, “Her zor dönemde milletinin yanında olan bakkal esnafları bu görevi de layıkıyla yapacaktır. Vatandaşımıza ve esnafımıza her dönem kabusu yaşatan zincir marketler halkasına tarım kredi marketlerinin de eklenmesi istemiyoruz. Neredeyse her sokakta bulunan bakkallarımıza devletimizin vereceği destekler ve bayilik fırsatıyla hem esnafımız nefes alacak, hem de vatandaşımız tarım kredi marketlerinin ürünlerine rahatlıkla ulaşabilecektir. Esnaflarımızın temennisi de bu yöndedir. Devletimizin başlattığı girişimlerin vatandaşımızın ve esnafımızın yararına olması için, ne gerekiyorsa yapacağız.” Dedi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 6 =